Jelentés szempontjából van különbség az "ásvány" és a "drágakő" megnevezése között?
Ásvány gyakorlatilag minden ami a talajt felépíti. A drágakövek bizonyos fajta ásványok megfelelő tulajdonságú egyedei.
Az ilyen tulajdonságok lehet a ritkaság, méret, tisztaság, szín. De önmagában az lesz drágakő amit annak akarunk hívi. Erre példa a pink és fekete gyémánt. Amik régebben anyira értéktelenek voltak hogy csak ipari célra használták. Aztán jött valaki aki elkezdte markeringelni és mostmár a többszörösét érik a sima gyémántnak.
A Zcom09 által fentebb írtakkal egyetértek, de érdemes egy kicsit árnyalni a választ, ui. a "drágakő" fogalom jelentése nem teljesen egyértelmű.
Az világos, hogy pl. a rubin, smaragd a szépsége, az állandósága és a keménysége okán a drágakövek köz tartozik. De amióta ipari mószerekkel viszonylag olcsón előállíthatók, azóta vannak, akik azt mondják, hogy csak a természetben keletkezett rubint és smaragdot lehet drágakőnek nevezni, míg a szintetikusakat csak aluminának, és nem tekinthetők drágakőnak. Érdekes módon ez a probléma a gyémánt kapcsán nem merül fel, pedig az ékszerekben felhasznált gyémántok egyre nagyobb hányada szintetikus.
Ennek vsz. az lehet az oka, hogy a szintetikus gyémánt előállításban érdekelt ipari csoportok eredményesen lobbiztak a GIA-ál.
Továbbá: az ásványokon kívül más anyagokat is szokás a drágakövek közé sorolni, pl. a borostyánt, ami megkövült fenyőgyanta, amelynek keménysége meg sem közelíti a drágakövek esetében megkívánt Mohs 8-as, 9-es értéket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!