Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sose tudnánk olyan gépeket...

Sose tudnánk olyan gépeket létrehozni ami saját magát szaporítaná?

Figyelt kérdés
De nem csak saját magát tudná lemásolni, mert az önmagában kevés, mert mi van ha egy fogaskerék eltörik a gyártósoron, tehát képesnek kéne lennie arra is hogy legyártson magának alkatrészeket ami nem a saját testéhez szükséges. És ha netán nincs elég vas, akkor bányászni is tudjon vasércet. Eddig egyetlen ilyen "gépről" tudok, és az maga az ember.
2022. szept. 18. 22:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

7#

Lebutítított példa:


1 MB memória legyártása: (..)

100 MB legyártása: gyárts le 100db 1 MB-os memória egységet.


Még ha az 1 es egységhez 100 mega infó kell, akkor is lehet belőle gyártani 1000 db-t vagy 10000-t és akkor visszajön a befektetés.


De az ember is egy tervrajz alapján készül, vagy az aszexuálisan szaporodó baktériumok is. Ott a tervrajz a DNS.

2022. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Rendben, de az 1 MB memoria legyartasahoz kell egy gep, es annak a gepnek a tervrajzat mar nem fogod 1 Mb-ba eltarolni.
2022. szept. 19. 10:25
 13/21 A kérdező kommentje:
Ott a tervrajz a DNS. Igen ott a DNS. Ez lenne a kerdesem lenyege, az ember valaha le fog tudni gyartani egy DNS szintu gepet?
2022. szept. 19. 10:28
 14/21 A kérdező kommentje:
Amikor meg a virusok mukodeset se ismerjuk pontosan.
2022. szept. 19. 10:28
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy kőkorszaki gondolatmenettel nem lehet piramist építeni. Ókori gondolatmenettel megépítették.

Középkori gondolatmenettel nem lehet nukleáris energiát előállítani. Újkorival lehet.

Mai gondolatmenettel, abból is elavulttal nem lehet automatákat előállítani. A megfelelő ismeretek által használt gondolatmenettel lehet.

Hogy régen mit hogyan állítottak elő, nagyjából most már tudjuk. Hogy a jövőben mit hogyan fogunk előállítani, azt akkor fogjuk tudni. Most csak halvány sejtésük lehet róla azoknak, akik kellően széleskörüen képesek látni a világot. De ők nem szívesen mesélik el elképzelésüket, mert tudják, abban mi a határ.

2022. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

13# azt ugye tudod, hogy a DNS másolásához, felhasználásához is kell egy gép?


Az a gép, ami 1 MB-t letud gyártani ugyan úgy csinálhat ezetet, vagy tízezret.

2022. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 NTBS ***** válasza:
0%
Remélhetőleg sosem tudunk. Mert akkor ránk nem lesz szükség.
2022. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17 NTBS - "ránk" már tutira nincs "szükség", hisz csak kontroll nélkül, állat módjára telekölykezzük a világot, utána pedig legyilkolásszuk egymást. Mindeközben pusztítjuk a természetes környezetet, pazaroljuk az ásványkincseket, és a legbutább példányaink a világegyetem legokosabb teremtményeinek képzelik magukat.


Ahogy a híres magyar animációs filmben is állítják az intelligensebb lények: "Centrifugálni kell ezt a koszos bolygót!" - nincs nagyon más alternatíva.

2022. szept. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

ömmmm, most én vagyok a hülye, úgy tudom terabájtos memóriákat gyártunk már, abba hogy ne férne bele rengeteg terv?

Vagy a kérdezö azt hiszi, hogy egy egy erabájtos memória tervrajza nem fér el egy terabájtban?

2022. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#14

A vírusok azért nem ismerhetők meg pontosan, mert állandóan változnak.

Teszem azt rád köhög valaki és beszusszantasz mondjuk százezer vírust. Ezek megszállnak egy-egy sejtet és kezdik saját replikációjukat másoltatni a sejtekkel.

A folyamat gyors, bár minden vírusfajta esetében más, vegyünk egy olyat, amely óránként szaporodik, de nem csak százezerrel nő a számuk, mert az új vírusok is szaporodnak, vagyis hatványozódik a számuk. Mondjuk minden százezredik vírusban történik egy mutáció és onnantól az a vírus már a saját mutálódott változatát szaporítja, amely a hatványozás miatt rövid időn belül eléri a százezres darabszámot, ahol megint történik egy mutáció és onnantól már azok a vírusok a két mutációval rendelkeznek és azt szaporítják tovább.

Mivel a nemzedékek váltása gyors és a vírusszám hamar óriásivá nő, belátható, hogy minden betegnek másfajták a vírusai a betegségének a kezdetén és a végén, illetve már a legelső százezer sem teljesen egyforma, amivel megfertőződött és a mutáció jellegétől is függ, melyik variáció terjedhet gyorsabban, melyikből van a legtöbb, melyik a domináns.

Nagyjából olyan ez, mint az emberiség szaporodása, hogy nincs egyetlen pontosan ugyanolyan ember és az emberek szaporodása is exponenciális, csak az átfutási idő más, de mind a vírusok, mind az emberek esetében ettől függetlenül meg lehet állapítani fő tulajdonságokat, például bőr, haj, szem színe alapján, így a vírusoknak is vannak jellemzőik és több mutáció kell azoknak megváltozásához, ám a gyors átfutási idő miatt meg lehet érteni, hogy mire egy vírusfajtát laboratóriumban bevizsgálnak, már az új populációk nem teljesen azonosak, ennél a vírusok szaporodása és változékonysága gyorsabb, meg aztán minden emberben, vagyis betegben másfajta mutációk történnek és az, hogy melyik mutáció fog elterjedni, az magától a mutáció fajtájától függ.

Ez színtiszta evolúció, csak a folyamat rendkívül gyors és ez az oka, hogy a vírusoknak csak a fő tulajdonságait lehet megállapítani, bár természetesen ez azért függ a virulensségtől, a változékonyságtól, mert az is egy sajátossága a vírustörzseknek, hogy mennyire stabilak, vagy változékonyak, hogy milyen gyakorisággal keletkeznek mutációk, mert van azért lassabban változó vírusfajta, de sok bizony valójában megismerhetetlen teljes pontossággal, mert mire megismerhetnénk, már nem olyan, mint amit megismerünk.

2022. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!