Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne pillangókkal...

Lehetséges lenne pillangókkal repülni ha eleget kötünk össze?

Figyelt kérdés
Kivitelezhető lenne eléméletileg hogy elkábítunk elegendő mennyiségű pillangót és mindegyikre egy nagyon vékony anyagból készült fonalat teszünk és azokat magunkra kötjük és amikor a pillangók magukhoz térnek egyszerre felszállnak velünk együtt. És hány db pillangó kéne ehhez?
2022. aug. 26. 17:14
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

"2 pillangó + a fonal hány gr?


Milyen fonal, cérna ect?


Hány cm fonal kell összekössön 4 pillangót: elöl egy, hátul egy, oldalt 2?


Hogyan aránylik az összekötő fonalak súly a pillangók súlyához?



Hogyan oldod meg, hogy ne sértsd meg a szárnyán a port?



Tényleg! A pillangó szárnyát díszítő “por” miből van, a fajtajellegen kîvül mi a funkciója?"



Miért kérdezel egy kérdésnél? Úgy emlékszem én kérdeztem hogy "Lehetséges lenne-e?" Tehát én várom ezekre a kérdésekre az elméleti válaszokat. Vagy legalább ha nem is kidolgozva de annyit hogy elméletben lehetséges-e?

2022. aug. 27. 23:05
 22/23 anonim ***** válasza:

> „Miért kérdezel egy kérdésnél?”

Tudod, nem feltétlenül neked szól a kérdés, kérdező. A gondolkodás egy bonyolult folyamat, amikor egy problémát oldunk meg, akkor lényeges, hogy ügyesen osszuk részproblémákra. A kérdések felsorolásával a válaszadó ezen a téren végzett munkáját foglalja össze. Ez mind olyan kérdés, ami az eredeti kérdésed megválaszolásában segít. Láthatod, hogy nehéz kérdést sikerült feltenned, és ez a válasz (22:55) is hasznos, mert előremozdítja a csoportot a probléma megoldásában.


Én még dolgozom egy egyszerű számítógépes modellen, amit majd Matlabbal le tudok futtatni, meg az ELTE Etológia Tanszékének is írtam egy levelet, hogy a pillangók betaníthatóságáról legyenek szívesek nyilatkozni. Ha majd kész leszek, és választ is kapok, akkor tudatom veletek az eredményt, és akkor majd talán tudunk elég magas konfidenciaszinten nyilatkozni, hogy igen vagy nem. (Persze csak elméletben. Ne kínozzuk a pillangókat!)

2022. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Jó reggelt! A pillangók ügye virágokból nektárt szívogatnak, tehát eléjük kell lógatni egy illatos virágot, ami felé repülnek. Másik megoldásként kizárólag hím egyedeket kell összekötni, majd elöttük nöi pillangóferomont engedni.

Fonalprobléma: egy fonalra ügye több pillangót is lehet kötni egymás mögé-alá, mint a szánhúzó kutyákat, ezzel máris lecsökken a fonal mennyisége és súlya, és az irányítás is egyszerübb.

Ha ez túl bonyolult és kivitelezhetetlen, akkor el kell nyalogatni egy dupla Hoffmannt (gyengébbek kedvéért két adag LSD-t tartalmazó színes papírdarab), és meglévö képzelöerönket szabadon engedve máris a pillangókkal szárnyalhatunk.

2022. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!