Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne pillangókkal...

Lehetséges lenne pillangókkal repülni ha eleget kötünk össze?

Figyelt kérdés
Kivitelezhető lenne eléméletileg hogy elkábítunk elegendő mennyiségű pillangót és mindegyikre egy nagyon vékony anyagból készült fonalat teszünk és azokat magunkra kötjük és amikor a pillangók magukhoz térnek egyszerre felszállnak velünk együtt. És hány db pillangó kéne ehhez?
2022. aug. 26. 17:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
behalok, komolyan, miket ki nem találtok
2022. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

#9

"gyanítom, Kólauborkával egyszerűen elírta a számot"


Kétlem. Akkor 0.5-öt írt volna, nem 0.50-et. És számolásban persze, hogy kiírja.

Számomra meglepő, hogy ez a koncepció furcsa emberek számára, én már elég rég óta vettem természetesnek, hogy 0, valami helyett .XY-t írunk. Persze opcionális. Benne lehet az is, hogy a gondolkodásmódom túlságosan elangolosodott. Gondolkodni is könnyebb már angolul számomra. Hát, van hogy feles-feles hibrid. És én nem is gondoltam számológépre... rengetegszer láttam már embereket .XY-ként leírni számokat az edukációs / tudományos jellegű YT csatornákon.

2022. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Meg hat ugye az elso 10.000 pillangot meg meg tudod kotni 1-2-3 meter hosszu fonalra, de a tobbinek mar egyre hosszabb fog kelleni, amiknek mar nem csak a sulya lesz nagy, hanem a legellenallasa is, vagyis meg tobb pillango fog kelleni, meg tobb fonallal...

Nem hiszem, hogy ez mukodokepes lenne.

2022. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 LeonScottKennedy ***** válasza:

#12


Hozzáteszem ehhez, nem csak leírva, de kiejtve is gyakran csak így ejtik ki: "Point five". A "zero" ilyenkor felesleges.

2022. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 sadam87 ***** válasza:
100%

#12

"Kétlem. Akkor 0.5-öt írt volna, nem 0.50-et."

Kétlem. Miért írt volna 0.50-et? Persze feltételezhetjük, hogy valamiért két értékes jeggyel akarta meg adni a tömeget, csak akkor miért is? Század grammra pontosan tudná, mekkora egy lepke tömege? Ellenben ha feltételezzük, hogy véletlenül felcserélte a a sorrendet, akkor elég könnyen kapunk 0.5 helyett .50-et.

De persze elég meddő dolog azon vitatkozni, hogy mit akart írni. Majd ha visszajött, leírja.

"Számomra meglepő, hogy ez a koncepció furcsa emberek számára, én már elég rég óta vettem természetesnek, hogy 0, valami helyett .XY-t írunk."

És hol használnak ilyet? Lövedékek átmérőjénél láttam, máshol nem nagyon. Különösen érdekelne, hogy magyar nyelvterületen hol használnak ilyet, ha már magyar szövegről van szó?

2022. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy létezik elég könnyű fonál.
2022. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Meg még irányítani is kellene tudni őket. Sok szerencsét hozzá!
2022. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem lenne cél az irányíthatóság. Csak annyi hogy emelkedjek el a földtől
2022. aug. 27. 10:32
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Lepkék? Biztos hogy nem fecskék? Afrikaiak, azoknak nagyobb a teherbírásuk :)
2022. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

2 pillangó + a fonal hány gr?

Milyen fonal, cérna ect?

Hány cm fonal kell összekössön 4 pillangót: elöl egy, hátul egy, oldalt 2?

Hogyan aránylik az összekötő fonalak súly a pillangók súlyához?


Hogyan oldod meg, hogy ne sértsd meg a szárnyán a port?


Tényleg! A pillangó szárnyát díszítő “por” miből van, a fajtajellegen kîvül mi a funkciója?

2022. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!