Az, hogy új idődimenzióba nyitottak kaput a fizikusaink úgy kell értelmezni, hogy több időnk lesz mindenre?
Az időből kevés van egy ember életébe. Hamar elröppen. Szinte már nagykorunkáválásunk óta legördül az egész életünk. Jobb lenne ha az időből sokkal több állna rendelkezésre. Ha a vonalat megtoldjuk még egy dimenzióval és sík lesz belőle, akkor sokkal nagyobb távolságokat kapunk. Minden sokkal nagyobb lesz. Két pont közt mindjárt nagyobb távolságok lesznek, hisz új sík/tér dimenzió lép be. Most ha új idődimenziót nyitottak a fizikusaink azt jelenti, hogy ugyanarra sokkal több időnk lesz?
Ha új idődimenzió nyílt meg és azt megfelelően el tudjuk osztani az emberiség javára a térben, akkor azt jelenti, hogy mindenre sokkal több időnk lesz és lassabban öregszünk is. Ha több időd van a délután megtanulni valamit jobban fogod tudni és jut idő szórakozásra is. Ha több idővel tőltöd ki az életed lassabban öregszel. Lehet már 200 év is lesz mire 60 éves leszel. Jól gondolom?
El kell olvasni legalább a Scientific American -szintén ismeretterjesztő szintű- cikkét.
A következő történt:
- a kisérletben létrehoztak néhány kvantumbitet. Vagyis olyan információtárolót, amiket már befolyásol Heisenberg-féle határozatlansági elv.
- ezek rövid idő alatt elvesztik az információt, ezért megpróbálták egy szabályos periodusú lézerimpulzussal rendszeresen visszabillenteni őket az eredeti határozott állapotba. Nem sikerült. A bitek ugyanúgy felejtettek.
- utána két lézert használtak, nem periodikus impulzusokkal és ez jobb eredményt hozott. Az információ megtartása 1,5 másodpercről 5,5 másodpercre nőtt.
- a jelenséget egy olyan matematikai modellel írták le, amiben a két ütemező jelnek megfelelően két idő-jellegű paraméter szerepelt.
És az ujságirók csak ennyit fogtak fel az egészből. Nem nyílt időkapu sehová. Csak az időt, ami egy mesterséges egyszerűsítés a dolgok leírására, kétféleképpen vették be a matematikai modelbe.
És hogy a kérdésre is válaszoljak: Ettől nem több időnk lesz, hanem kevesebb.
"Physicists have devised a mind-bending error-correction technique that could dramatically boost the performance of quantum computers"
"Fizikusok olyan észbontó hibajavítási technikát dolgoztak ki, amely drámaian megnövelheti a kvantumszámítógépek teljesítményét"
(Ez a Scientific American cikk címe. És szó nincs benne időkapuról.)
Ha sikerül a kvantumkompjutereket felgyorsítani, akkor gyorsabban fog áradni a youtube, a tik-tok, a facebook meg a virtuális valóság. Szóval kevesebb időnk lesz bármi egyébre.
"Ha a vonalat megtoldjuk még egy dimenzióval és sík lesz belőle, akkor sokkal nagyobb távolságokat kapunk."
Ezt gondold át még egyszer. Sokat segít ha elötte összeadsz három almát és két körtét.
"Ha új idődimenzió nyílt meg és azt megfelelően el tudjuk osztani az emberiség javára a térben"
Ennek a megoldásához pedig az elözö feladat eredményét kell megszorozni öt ásóval.
Ne siesd el, van böven rá idöd, hiszen "Lehet már 200 év is lesz mire 60 éves leszel."
4-es!
Örök igazság. Az “intellektuális idő”.
Zseniális meglátás.
Melyik a “hosszabb” élet?
A szám szerinti vett, vagy a tartalmas?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!