Neutrín, pozitron, foton hol van és mit jelent?
Pozitron:lényegében egy elektron csak pozitív töltéssel
Neutrínók:több fajta neutrínó van amik neutronoknál és protonoknál is kisebb szubatomi részecskék amelyek a leptonok közé tartoznak
Foton:ez is egy szubatomi részecske amely a bozonok közé tartozik azaz kölcsönhatást közvetít(bár nem ez a hivatalos defínciója a bozonoknak,de ez mindre igaz,kivéve a Higgs bozont).A foton konkrétan az elektromágneses kölcsönhatást közvetíti.
Akkor nem az atom a legkisebb? Mi a legkisebb, és mi van közte és az atom között?
A többit köszönöm szépen, érhető volt :)
Nem az a legkisebb.Az atomot neutronok és protonok alkotják,illetve a körülöttük keringő elektronok.A protonok és neutronok kvarkokból állnak.Egy db proton háromból áll és egy neutron is,csak a neutron két d kvarkból és egy u kvarkból,míg a protonnál ez fordítva van.Az elektron meg egy lepton.Ezek nagyon kicsik,de vannak feltételezések még kisebb dolog létezéséről is:a húrókéról.A húrok a húrelmélet részei,amely a potenciális kvantumgravitáció.Tehát nem az a célja a tudománynak,hogy minél kisebb dolgokat fedezhessen fel,hanem az,hogy megalkossák a kvantumgravitációt,majd a késöbbiekben a Mindenség Elméletét,amely miatt már nem lesznek látszólagos ellentmondások a fizikában.
Mellesleg a bozonokon,leptonokon és kvarkokon kívül is vannak részecskék. Az antikvarkok,antileptonok,antibozonok.Illetve vannak olyan szituációk amikor a kvarkok protontól és neutrontól eltérő részecskéket alkotnak,amiknek van nevük,de legyen most elég ennyi.
Wow.
A kvantumgravitacio mit takar? Ezzel mindenre választ kaphatnank?
A többi részecske amit írtál azok akkor nem részei az atokomoknak, akkor hol vannak?
A kvantumgravitáció a "kicsik világában" lévő gravitáció és több mindent megmagyarázna.
A többi kvark egyéb hadronokat alkot:
A bozonok az alapvető kölcsönhatások közvetítésénél vannak jelen.Ezek miatt a részecskék miatt van gravitációs kölcsönhatás,súrlódási erő(noha,az nem alapvető kölcsönhatás) stb.A Higgs bozon meg a testek tömegének egy részéért felelős,míg a másik részéért a kötési energia.
A leptonok többnyire magátalakulásoknál vannak jelen.Erre példa a Napban lejátszódó fúziós folyamatok.Azért tudjuk őket a Földön mérni mivel ezek kijönnek a Napból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!