Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember is nemesíthető...

Az ember is nemesíthető biológiai szempontból születésszabályozással?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 12:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Viszont azt mondják hogy a mai ember hirtelen alakult ki, egy ősádámtól. Ez hogy lehetséges?
2022. aug. 4. 19:22
 12/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Viszont azt mondják hogy a mai ember hirtelen alakult ki, egy ősádámtól. Ez hogy lehetséges?”


Sehogy, mert nem igaz. Jól nyomon követhető a fossziliákból (meg genetikai vizsgálatokból meg stb) ahogy ~7 millió éve még csak csimpánz-szerű lények éltek majd a szavannákra kiszoruló populációkból lett az ember. Gyönyörű fosszíliáink vannak erre s nem volt semmiféle “hirtelen megjelenés” meg “egyetlen Ádám”. Ez valami bibliai teremtéstörténet-hozadék akart lenni?


Az viszont igaz ,hogy létezik olyan fogalom ,hogy “mitokondriális Éva” és “Y kromoszómás Ádám” amit bizonyos emberek szeretnek –direkt– félremagyarázni. De ők nem az első és nem is az egyetlen emberek voltak, ráadásul sem térben sem időben nem egy helyen voltak.

Mitokondriális Éva annyit tesz ,hogy ma csaknem minden ember anyai ágon visszavezethető egy “ősanyára”. Ugyanis a mitokondriumot csak a nők adját tovább, így amelyik generációban mondjuk csak fiúk születtek ott megszakadt az anyai vérvonal. Tehát “Éva” idejében is éltek más nők akiknek ugyan úgy lettek gyerekeik, csak úgy néz ki volt egy szerencsés akinek született lány gyermeke, tőle lány unoka, tőle lány dédunoka stb. S kb ugyan ez megesett az Y kromoszómával is férfi vonalról. Nem ugyan ott, nem ugyanakkor, nem a bibliai Ádám és Évával (mert ők nem léteztek), de érdekességképpen megemlítettem ,hogy van ilyen is.

2022. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#1


Ennek már most is így kellene lenni. 85-ös IQ-val rendelkező, illetve csúnya, tehát púpos, torz, törpenövèsű embereknek egyáltalán nem szabadna szaporodni. Csökkentik az emberisèg színvonalát, ès tönkreteszik a gyerekük èletèt is.


Nem èrtem, milyen ostoba etikai szabályok azok, amik helyesnek látják a fenti gènek elterjedèsèt

2022. aug. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Az úgynevezett hitvány emberek nagy százalékban közönséges félrenevelés miatt jönnek létre."


Ez a szociológiai elmèlet megdőlni látszik. Inkább az örökölt intelligencián van a hangsúly.


#13 voltam.

2022. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13, inkább ok szaporodjanak, mint mentális betegséggel rendelkezők. Annál nagyobb kínzás nincs

Az én családomban mindenki szép külsőleg, én is az lettem, viszont generációk óta mindenki szorong, depressziós, kényszeres. Volt aki öngyilkos is lett… ez meg sokkal rosszabb mint púposnak lenni..

az én családomnak egyik ágának már reg nem kellene szaporodni, mert a depressziónál rosszabb nincs

Na az ilyeneknek kellene megtiltani a gyereket, jobb lenne a föld

2022. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!