Megvan az a esőmennyiség, csak területileg más eloszlásban esik, mint az optimális lenne. Itt aszály van, máshol meg árvizek.
2022. aug. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 anonim válasza:
A másik dolog, hogy rengeteg víz van a levegőben pára formájában.
2022. aug. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
Szerintem azért, mert valakik befolyásolják mesterségesen.
2022. aug. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
A csapadék máshol hullik le, mint ahol az ekmúlt évszázadokban megszoktuk, és a kehullot csapadék is sokkal gyorsabban visszajut a tengerbe, mert a 19-20. században nagyon jó ötletnek tűnt lecsapolni a mocsarakat, ami miatt most hamar keresztülfut a víz az országon.
2022. aug. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Régen is előfordult, hogy a nagy tavaink, pl a Fertő-tó teljesen kiszáradtak. Nem egy példa nélküli eset a mostani aszályos időszak.
Ahogy előttem is írták, rontja a helyzetet a folyószabályozás és a mocsarak lecsapolása. Mindkettő sokat rontott a mikroklímán, és a talajvízszinten.
Illetve részben a klímaváltozásnak köszönhetően, részben attól függetlenül más eloszlásban esik az eső, és jellemzően mind térben mind időben sokkal egyenlőtlenebbül. Gyakoribbak mind az aszályok, mind a mindent elmosó, villámárvizeket okozó nagy esőzések.
2022. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
A klímaváltozás hatására területileg és időben is megváltozik a csapadék eloszlása.
Magyarországon pl ez azt jelenti, hogy nem esik számottevően kevesebb csapadék egy évre számítva, viszont az időbeli eloszlása más lesz/lett, nyáron kevesebb, télen meg több esik, és amikor esik, akkor egyszerre nagyobb mennyiség hullik le - amit amúgy a talaj nem tud nagy hirtelen mind felszívni, szóval simán lefolyik róla.
2022. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
6 # baromság, 3 éve tartós aszály sem tavasszal sem ősszel nem esik szinte semmi, pláne nyáron . Az hogy pl Sopronban idén volt 5 jégeső zivatarral attol még a masik megyepék kiszaradnak. Ennyit a statisztikai marhaság eloszlasrol meg a mennyisegről . Sosem volt ez ami most , szláv terségben is és itt a kutak patakok vízerek többsége kiapadt. Ezt gyakorlatilag az potolná ha most bőséges esők hullanának folyamatosan, tavaszig es utána . A fákat kirtották amik oxigent párát termelnek a banyak gyarak elmergezik elszivják a vizet ami miatt eltűnbek pár óra alatt a tavak.Mindenhol gigavarosok betonutak epülnek, mező erdő ki lesz pusztitva . Ezt a fejesek tudatosan teszik mert a kaoszon tudnak keresni es a panikon irányítani. Mesterseges rendszerek,legipermet mint Vietnam felegetese stb ipar fokozza a poklot .
2022. aug. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
Mert téves az a gazdasági modell, ami a világgazdaságot működteti, és ez sok területen okoz galibát, pl. a klímát is megváltoztatja.
Az ügyben aktív gazdákból álló Zöld gerilla összefogott egy újságíróval, ez a harmadik rész:
Magyarországon nagy részben a hibás vízgazdálkodás miatt. Rengeteg víz lenne a földeken, azonban ha valahol megállna a víz, azt most csatornákba, folyókba vezetjük, ezzel később csökkentjük a talaj nedvességtartalmát. Ha erre jön a csapadékhiányos nyár nincsenek a talajban tartalékok. A monokultúrát preferáló intenzív mezőgazdaság ráerősít a folyamatra.
A kisebb helyi víztározók elkészítése előtt rengeteg akadály tornyosul. A legkisebbek a technikaiak.
2022. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 anonim válasza:
A "jégkármentesítő" rendszer miatt. Minden zivatarfelhőt szétbombáznak, márpedig nyáron a csapadék nagy része a zivatarokból származik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!