Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A magyarok magasságra az...

A magyarok magasságra az alacsonyabb európai népek közé tartoznak?

Figyelt kérdés

A magyarok átlag magassága 176 cm. Ennél alacsonyabbak csupán az olaszok 174 cm-el.


A románok 177cm, a szlovákok, lengyelek 180 cm míg a délszlávok, északiak még ennél is nagyobb átlag magassággal vannak megáldva.


2022. aug. 2. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: meg is válaszoltad a kérdést, ráadásul adatokkal is alátámasztva.

Csak azt nem értem, így mi értelme volt feltenni?

2022. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Először is arra lettem volna kíváncsi, hogy az adatain helyesek-e, illetve az olaszokon kívül van-e még más nemzet amely alacsonyabb mint mi.

2022. aug. 2. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudhatnánk, hogy helyesek-e az adataid?

Semmit nem közöltél arról, hogy honnan szedted a számokat.

2022. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem tökéletes, egy ország többször is szerepelhet, és mint a 4. oszlopban szerepel is, nem egységes a mérés korosztálya, mintavétel módja, ideje stb.

De az kiolvasható belőle, hogy elvileg németek, franciák, spanyolok, svájciak, britek, bolgárok, ukránok... ezek a számok alapján alacsonyabbak.

2022. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mediterrán népek szinte mind alacsonyabbak.
2022. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Igen, a mediterrán népfajok alacsonyak, míg az árják magasak.
2022. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy ezek a statisztikák mennyire pontosak. Én Erdélyben (Romániában, egészen pontosan Kolozsváron élek, de Erdélyben rengeteget utazom összevissza) élek, 172 cm magas vagyok, de a saját tapasztalataim alapján, járva-kelve a városban azt tapasztalom, hogy az emberek többsége valamivel alacsonyabb mint én. Nagyvárad felé egyre magasabbak az emberek. Magyarországon is jártam néhányszor, de ott a román átlaghoz képes meglehetősen magas emberekkel találkoztam. Régebben egy magyarországi cég erdélyi kirendeltségén dolgoztam, időnként jöttek a magyarországi telephelyekről betanítani/képezni minket, vagy egyszerűen csak látogatóba. Csak ketten voltak alacsonyabbak mint én, a többiek mind magasabbak voltak mint én, és abból a kettőből az egyik egy néger-magyar keverék volt.
2022. aug. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami adatot felhoztál az nem a magyar átlag, hanem a magyar felnőtt férfilakosság átlaga kb.

Ha csak ezt a kiragadott adatot vesszük, akkor (állítólag 2022-es adatok):

[link]


A magyar férfiak átlagosan 176,59 cm magasak.

Európában ennél alacsonyabb a férfi átlagmagasság, pl:

- Moldova

- Bulgária

- Törökország (ha európainak vesszük)

- Ciprus

- Olaszország

- Spanyolország

- Portugália

- Albánia

- Észak-Macedónia


Tehát nem csak Olaszország


Akikhez legjobban hasonlítunk ebben az Oroszország. Az ottani férfi lakosság átlaga 176,65, tehát kb. fél milliméterrel magasabbak.



De miért is fontos ez, hogy napok óta több kérdés is rugózik rajta?


-

2022. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8


Azért brutális, hogy a hollandok átlagban 10 centivel magasabbak. De az északiak is 5 centivel, délszlávok 7-8 centivel.


Miért hasonlítunk ennyire a mediterrán népekre.


Az oroszoknál lehúzza az átlagot a sok ázsiai de nyilván az igazi oroszok hozzák 180 centis vagy afeletti magasságot. Aki látott már oroszt az tudja.

2022. aug. 3. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!