Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyikből válhat lakható hold...

Melyikből válhat lakható hold a felsoroltak közül?

Figyelt kérdés

Már régóta elmélkedem azon, hogy az Enceladus-t egy pontos Föld körüli pályára állításával kialakulhatna rajta az élet. A Földtől 80 ezer km távolságra helyezném el, ami 8 szor közelebb lenne, mint a Hold. Tisztában vagyok azzal, hogy nem valami nagy holdról van szó. Szárazföld se biztos, hogy kialakul rajta, mert a holdat jég fedi. Ráadásul a tömege miatt is nehéz lenne kilökni a Földünk felé a Szaturnusz gravitációja miatt.


A Titan-nal is így vagyok. Nagyobb a tömege, mint az Enceladus-nak. Veszélyesebb is, mert kibillentheti bolygónkat, ezzel kataztrófát előidézve. 1 millió km-re helyezném el a Földtől, szerintem ez még egy biztonságos távolság. Remélem a légköre is élhetőbb lesz.


A Ganymedes van hozzánk a legközelebb, mert a Jupiter holdja. Viszont nincs olyan aktív légköre, mint az előbb felsoroltaknak. Ha az élhető légkör, víz és szárazföld megvalósulna, a jelenlegi emberiség egytizede talán élni tudna rajta.


Az Io, Callisto, Europa és Triton holdakon sokkal nehezebb lenne az élet kialakulása, de remélem meg lehet valósítani.


Bízok benne, hogy az emberiségnek lesznek olyan teknológiái, amely megvalósítja valamelyik folyamatot.



2022. júl. 29. 22:51
A kérdező szavazást indított:
Enceladus
Titan
Ganymedes
Callisto
Io
Europa
Triton
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik hold lakhatatlan, olyan nagy rajtuk a sugárzás... :(
2022. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat ha egyszer kezelni leszunk kepesek annyi energiat, es/vagy olyan technologiat, amivel a legkisebb, legkozelebbi holdat ki tudnank huzni a gazbolygoja gravijabol es biztonsagosan bolygonk vonzaskorzetebe szallitani, akkorra mar egesz biztosan nem lesz problema a viz es a legkor kialakitasa, ugyanis a ketto egyutt sincs talan 1%-a a hold tomegenek.
2022. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Bármelyik holdról is beszéljünk, innen odaköltözni még mindig előbb lesz megvalósítható (ha egyáltalán), mint bármelyik holdat idehozni és föld körüli pályára állítani.
2022. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A #2 következtetését kissé korrigálnám. Ha egy ilyen műveletre képesk leszünk, akkor tök fölsleges ezt megtenni, mert a mai földet, holdat, marsot odafigyelés nélkül is könnyen lakhatóvá tennénk.

Csak példálózva, a Marson kiváló légkört és minden mást (tehát egy, a földnél sokkal tökéletesebb helyet) kialakítani több nagyságrenddel könnyebb, mint egy, a mi holdunk nagyságrendjébe tartozó objektumot a vonzáskörzetéből kiszakítani, és ide hozva, ebbe a rendszerbe beállítani.

Ha csak az energiaigényt nézem, a Vénuszt előbb lehet a mérgező gázaitól kitakarítani, mint egy keringő objektumot kibillenteni (és még szó se volt az irányításáról).

2022. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Csak példálózva, a Marson kiváló légkört és minden mást (tehát egy, a földnél sokkal tökéletesebb helyet) kialakítani több nagyságrenddel könnyebb, mint egy, a mi holdunk nagyságrendjébe tartozó objektumot a vonzáskörzetéből kiszakítani, és ide hozva, ebbe a rendszerbe beállítani."


És ezzel mit korrigáltál? Én kábé ugyanezt írtam le. Ha ide tudnánk hozni egy Hold-Mars méretű aszteroidát a Föld pályájára, akkor a légkör és a víz lenne rá már a legkisebb gondunk, tekintve, hogy az már 1%-át sem teszi ki az aszteroida tömegének. A kérdező akarja idehozni, legalábbis ezt írta a kérdésében (gondolom a lakhatósági zóna miatt).

2022. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a lakhatósági zóna miatt írtam. Ahogy elnézem sokan laknának az Europa-n. Én az Enceladus-t tartom a legesélyesebbnek, mert még régen sok információt találtam arról, hogy észleltek rajta életet. Én azt gondolom, hogy a csillagászat és emberi elme nagyon sokat fejlődött és fejlődni is fog. Köszönöm a válaszokat.
2022. júl. 30. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. soha sem érjük el azt a technológiát, amivel bolygókat/holdakat tudnánk ide-oda helyezni a naprendszerünkben. De ha el is gondolkozunk azon, hogy mi lenne, ha lenne ilyen technológiánk, akkor azon is el kell gondolkoznunk, hogy a földi életre milyen hatással lenne az, ha a közelünkben lenne még egy hold nagyságú objektum. Gondoljunk itt csak az árapály problémára (ami a holdtól függ), vagy arra, hogy hogyan módosíthatja az új hold a Föld forgási vagy keringési sebességét, a pályáját vagy a tengelyét. Ezek mind-mind teljes kihalást hozhatnak magukkal, szóval óvatosan, már ha valaha is lehetséges lesz ez a dolog (amit egyáltalán nem tartok lehetségesnek, mint fentebb írtam).
2022. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!