Mi a véleményetek erről? (természetvédelem)
Természetvédelmi alapozó ismereteket tanulok mint C típusú (vagyis szabadon választható, de itt most kötelezően megkaptuk az óraszám miatt) tantárgyat, és így megismerve engem annyira taszít ez a zöld gondolkodásmód, és következtettem.
Mesterséges környezet: amit az ember alkotott.
Természetes környezet: ember által érintetlen.
Magyarul az ember nem természetes, ergo mi természetfeletti lények vagyunk.
Ha egy fecske épít egy fészket, természetes.
Ha én összekötök két botot egy fűszállal, az már az előző következtetés szerint természetfeletti.
Miért nem lehetne ezeket a dolgokat máshogy definiálni? Lehetnének mondjuk a természetre káros, vagy jótékony, vagy semleges elemek. A kártékonyba beletartozhatnának a gyárak, a hulladék, és a többi. Lényegtelen.
A kérdés igazából az az, hogy szerintetek is "fura" ez a zöld gondolkodásmód?
Igen, mi is tanultunk ilyet, és a tanár azt mondta rá, hogy ez a rendszer alapból nem jó, pont ezért. Mert az embert nem tekini a környezet részének, pedig pont ezt kéne.
Van olyan helyzet, mikor kaszálni kell, mert úgy nem fásodik, ritka, védett virágok nőnek akkor, de ahhoz tényleg kaszálni kell. És ez egy pozitív beavatkozás. Akkor van gond, hogyha el szeretnéd dönteni, hogy az erdőben élő ritka állatnak adsz esélyt, vagy nem engeded felnőni az erdőt, és a ritka virágot véded. De ez már más téma.
A lényeg, hogy egyetértek veled. :D
A természetnek nincs szüksége védelemre. Az embernek van szüksége arra, hogy a tevékenységével hozott új környezetet túlélje.
Természet anyácskánk sz.rik a globális felmelegedésre, az emberi túlnépesedésre, de még egy atomháborúra is csak vállat vonna, és újrakezdené mondjuk a csótányoktól.
Nem mi hiányzunk neki, hanem nekünk hiányozna Ő. Na, ezért mondom én, hogy a természetvédelem az ember önvédelme.
Na, ezért mondom én, hogy a természetvédelem az ember önvédelme.
Ez természetes, ezt még a mi tanárunk is belátta. :)
Csak elfelejted, hogy a természetvédelem nem csak neked íródott. Ennek globálisan, vallási hovatartozástól, népcsoporttól szokásoktól stb működnie kell. Ha te azt mondod, hogy az ember nem "természetfeletti", azzal máris sok ellenséget szereztél (gondolok itt pl a hithű keresztényekre). Ez a játék nem az igazságról szól (mint ahogy az életben sokminden), hanem az eredményekről. Ha ehhez pontatlannak kell lenni,hazudni kell, hát az kell.
Azt meg nem értem mért kell kiemelni, hogy a természetvédelem az emberről szól... Én még olyan hivatalos kurzust nem halottam, ahol ezt kétségbe vonták.
Ezek szerint az ember termeszeteletti, pontosabban a termeszeten kivuli eloleny. Azert kell a termeszetvedelem, mert, mint termeszeten kivul allo leny, beavatkozik a termeszetbe. Abban az esetben, ha az embert a termeszet reszekent ertelmezzuk, akkor folosleges a termeszetvedelem, mivel a termeszet folyamataival osszeegyeztetheto dolgokat muvel, amelyek teljesen helyen valok, legyen az tengervizszennyezes vagy mocsarak, lapvidekek lecsapolasa, stb.
Csak azt kellene eldonteni, hogy az ember akkor a termeszet resze, vagy sem. Amiota ket labra alltunk, es elkezdtunk eszkozoket tudatosan hasznalni, maris beavatkoztunk a kornyezet termeszetes folyamataiba. Kozben evolvalodtunk, szoval semmilyen termeszetfeletti dolgot nem kovettunk el. Es valoban, a termeszet (sok a szoismetles:D), barmit is teszunk, elobb-utobb visszater a sajat kerekvagasaba. Folosleges a termeszet vedelme, hiszen magunkat ovjuk a sajat tevekenysegunk kovetkezmenyeitol, hogy nekunk jo legyen. Semmi mast nem nezunk, csak a sajat joletunket, meg akkor is, ha valaha oshonos allatfajokat telepitunk vissza eredeti otthonukba.
A biodiverzitas, meglepo, most a legnagyobb a Fold tortenelmeben, fuggetlenul az emberi tevekenysegtol. Voltak joval nagyobb beavatkozasok, amelyek nagyban megvaltoztattak a termeszetet, a Fold kiheverte, es uj letformakat hozott a kihaltak helyere.
Nevezzuk ezek utan emberisegvedelemnek a zold mozgalmakat, mert magunkat akarjuk megovni a kihalastol, nem a termeszetet megmenteni a felelotlen tevekenysegeinktol.
Érdekes amit leírsz, de ha a vízszennyezést nézzük, mint káros hatás, ott van a "természetes erdőtűz" ami természetes, villámcsapástól alakult ki, vagy a túl nagy melegtől, mégis élőlények élőhelyeinek ezreit tünteti el és persze az a sok növény.
A vallási dolog érdekes, lehet, hogy igaz. :)
Régóta foglalkoztat ez a téma. A meglátásom az, hogy a természet gyönyörűen meglenne nélkülünk, nincs szüksége ránk, nem tud beépíteni a táplálékláncba sem, tehát nem vagyunk a természet részei. De inkább élősködök vagyunk, sőt paraziták, mivel amióta kialakultunk, és kiváltunk a főemlősökből azóta csak rombolunk. Ami számunkra építés, ház például, azt a természetből vettük el, (fa, kő, különféle anyagok), és vissza semmit nem adtunk belőle, vadásztunk, de nem pótoltuk az elejtett vadakat. Ez elég egyoldalú kapcsolat, tehát a természetvédelem nekem a természet védelmét jelenti, és mivel már olyannyira beleavatkoztunk a rendjébe (klímaváltozás, ózonlyuk, erdő és fajok kiirtása, szennyezés), hogy valamit pótolni is kell, visszatelepíteni erdőket, őshonos állatokat. Mivel az ember csak azon állatokat és növényeket tartja fontosnak amit megeszik, vagy amiből hasznot húz, azt a többi állat és növény kárára termeszti/tenyészti. Eszembe nem jut magam miatt védeni a környezetem, nem ezért teszem, hogy nekem jó legyen, hanem, hogy ne terheljem a környezetet. Sajnos a Föld élővilága nem fogja simán megúszni az emberiség kihalását, ezer meg ezer más fajt is viszünk a halálba (a 6. nagy kihalás kezdődött el)
Igenis tenni kell, valamit, bármilyen indokból is. Valaki azért tesz, hogy majd gyerekeinek és unokáinak jobb legyen, és magárt a Földért teszek!
Igen, zöld vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!