Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fizikusnak értenie kell a...

A fizikusnak értenie kell a matematikához is magas szinten?

Figyelt kérdés
Üdv szoktam nézni az agymenőket, ott van több féle fizikus elméleti, asztro, innen jutott eszembe a kérdés mert azért látni itt fizikusok gondolkodás módját. . (nyomatékosan kérnék mindenkit, hogy itt ne a sorozattal legyen szét trollkodva a topik, meg, hogy való e nézni stb) , a válaszokat köszi.
2022. júl. 9. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Mert a magas szintű fizika az tiszta matematika. És ez kb. Newton óta így van. Amikor Newton megpróbálta leírni a megfigyeléseit (Newtoni törvények) rájött, hogy kevés hozzá a meglévő matek. És kidolgozta a differenciál és integrál számítás alapjait. Mert az nélkül nem jutott előre. De azóta is így van. A fizika kb. arról szól, hogy hogyan lehet leírni a körülöttünk lévő világ egyes jelenségeit. Ehhez pedig az egyetlen eszköz a matematika.
2022. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Minden területet sokféle szinten lehet művelni. Láttam már fizikust, aki a saját szakmáját kicsit gyengébben értette, mint egy átlagos művelt ember.


A fizika értése, a benne való jártasság azt jelenti, képesek vagyunk elvontan gondolkodni, a jelenségekről, folyamatokról modellt alkotni, mégpedig úgy, hogy kiderüljün belőlük, a természeti jelenségek összefüggésrendszere.

A modell nem egyéb, mint egy matematikai összefüggésrendszer. Egyenletek, összefüggések, és ezek számszerűen megfogalmazott értelmezései. Ezekkel bánni akkor tud valaki, ha ért hozzájuk, ismeri őket elég alaposan.


Tehát igen, ha egy fizikus kellően magas szinten a saját területének egy összetettebb ágát kutatja, főleg ha határterületeket, amikről még kevés az ismeret, akkor ezek modellezéséhez gyakran többet kell tudnia matematikából, mint egy átlagos, nem túl bonyolult dolgokat kezelő matematikus. Ezért van az, hogy komolyabb problémákat egy egész csoport vizsgál, ahol az egyes tagok eltérő területek magasszintű ismerői.

2022. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-2 köszi.


2es , többet kell tudnia mint 1 matematikusnak?? Azok müvelik a matekot a legjobban nem?

2022. júl. 9. 18:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A matematikának rengeteg különböző ága van, amelyek között szövevényes kapcsolódások is vannak. Egy bizonyos szint felett nincs olyan, hogy "a matematika" - van olyan, hogy absztrakt algebra, topológia, numerikus matematika stb. Ha valaki matematikusnak megy, legkésőbb a mesterszaktól kezdődően specializálódni fog egy bizonyos területre. Fizikusoknál is attól függően, hogy pontosan mivel foglalkozik, más típusú matematikai ismeretekre lesz szüksége.

A különbség egy matematikus és egy fizikus között inkább a szemléletmód: a fizikusnak a matematika egy eszköz, amivel modelleket tud alkotni, a matematikus pedig az elmélet kedvéért foglalkozik az elmélettel. A tudásukban természetesen nagyon nagy átfedések vannak.

2022. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 köszi én azt hittem a matematikus mindent tud a matekról.


"A tudásukban természetesen nagyon nagy átfedések vannak" de gondolom a tisztelet megvan közöttük,

2022. júl. 9. 18:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lassan talán minden szakmának ez a sorsa, hogy különböző szakterületekre tagozódik. Ugyanúgy, ahogy pl. egy érsebész sem ért a nőgyógyászati onkológiához, a fizikusok és a matematikusok sem értenek mélyrehatóan mindenhez, ami fizika vagy matematika.

Intelligens emberek szerintem tisztelik egymást attól függetlenül, hogy mivel foglalkoznak. :)

(4-es voltam)

2022. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy különbségek vannak a fizika egyes területei között abban a tekintetben, hogy milyen matematikai apparátust igényelnek. Jó néhány területet magas szinten lehet művelni azzal a matektudással, amit mondjuk az alapképzés első két-három félévében magadra szedtél, míg más területeken komoly további elmélyülést és gyakorlást igényel a szükséges matematikai eszköztár elsajátítása.
2022. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"2es , többet kell tudnia mint 1 matematikusnak?? Azok müvelik a matekot a legjobban nem?"

#7-es vagyok, valóban ők művelik a legjobban, sokkal alaposabban, illetve más megközelítéssel állnak hozzá.

2022. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.
2022. júl. 10. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A magas szintu fizika kb. 99%-a matek.
2022. júl. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!