Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel, hogy feltaláltam...

Tegyük fel, hogy feltaláltam egy környezetbarát ingyenes és olcsó áramforrást, legyen kimeríthetetlen 20 évig. Mit szólna a világ?

Figyelt kérdés

Szóval itt egy találmány, tegyük fel, egy autó méretű kb... 1.4m magas, 2,5mszéles és az átmérője is legyen 1.7m. 50.000 lakosra tud 20 évig áramot termelni... az ára 120.000Ft kb... Ezzel megoldódott minden probléma... Elektromos fűtés, elektromos főzés(főzőlapok) és van meleg víz. 20 évente csak egy 12.000Ft értékű alkatrész kellene benne cserélni... Mi kell még... Megbíznátok ebben a technológiában? Szerintetek ezt is kihasználnák? Vagy eltennék az illetőt láb alól?


Atomerőmű csak egy van, ott könnyű beszedni a pénz érte, de ezt 50.000 lakosra tervezték... És akár a nap 24 órájában minden lakos használhatná... 20 év alatt az alkatrész "merül ki" és ezt kell csak cserélni...


2010. szept. 20. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudod, az a baj, hogy senkinek nem erdeke jelenleg az ilyen energiatakarekos aram/energiaforras. Nincs benne uzlet, sok penz. Mo-n ebben az esetben 200 ilyen "generatorra" lenne szukseg (bocs, nem akarom a generator szoval leminositeni). 50.000 Ft. Haszonnal es egyeb terhelessel mondjuk 120.000 Ft. Ez egyszeri bevetel. Persze szerviz biztosan kellene, nem csak 20 evente kicserelendo alkatresz. De az is elenyeszo lenne. Az biztos, hogy mivel ritka lenne az ilyen energiaforras, valoszinu, hogy egyetlen vallalat kezebe kerulne, monopolhelyzet alakulna ki, az ara az egekbe szokne. A kerdesre valaszolva, minden bizonnyal el tennek az utbol a feltalalot; vagy ugy, hogy megvasaroljak a szabadalmat, vagy, ha nem adja, szerencsetlen baleset eri (ld. az aluminium eloallitasanak magyar feltalalojanak esetet - sajnos, a neve nem jut eszembe).

Meg egy pelda: gondolom ti is energiatakarekos, kompakt fenytestet hasznaltok. Az ~ 1000 Ft korul van, ezzel szemben a max. 100 Ft-os 100 es 75 W-os izzokat kivontak a forgalombol, mert kevesbe energiatakarekosak. Lof.szt! A kompakt ego csak allando hasznalat mellett takareksabb, kapcsolgatas eseten sokkal megbizhatatlanabb, mint a wolframszalas izzo. Csak nagyobb biznisz.

Hu, kicsit belekavarodtam, remelem, ertheto, hogy az gazdasagnak nem erdeke az olcso es hosszutavon keves nyereseget hozo uzletek kotese.

2010. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Simán kinyírnának miatta. Most éppen a kőolaj utolsó cseppjeit sajtolják ki bármi áron (fel akarnak túrni egy őserdőt Ecuadorban), aztán majd ha elfogy néznek bambán.

Pedig, olyan hatalmas üzlet van a megújuló energiák, a bioerőművek és más természetbarát dolgokban, csak éppen észre kellene venniük, ha már fontosabb a pénz a létezésnél.

2010. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kérdés. Nem igaz, hogy nem volna rá igény. Gondold csak el, kinyitsz egy csarnokot és elkezded árulni. Vinnék mint a cukrot, aztán előbb utóbb valaki megvenné az összeset (majd aztán drágábban továbbadná...). Nagyon nem mindegy mennyi ilyen eszköz van, hogy kapna nyilvánosságot, és hogyan is tudnád garantálni a paramétereit.

Aztán jönnének a bürokraták; igazold már honnan van a dolog, hogy jogosult vagy árulni stb stb ... Hogy mennyire bízhatnánk benne az attól függ ugye mik a tapasztalatok. De itt nulla tapasztalat van, é valljuk meg nem is nagyon tudnád garantálni a paramétereket. Pl., hogy is lehetne ellenőrizni a 20 év működést :) Aztán nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen hatása van a környezetre, és hogy ezek a hatások hogyan változnak az idő haladtával.


Szóval jó bonyolult egy dolog, érdekes koncepció, de ilyen nem nagyon van kilátásban. Ha meg lenne, a feltalálónak nagyon észnél kellene lennie, hogy ne érje "baleset", és tényleg az emberiség hasznára váljon, és ne a kárára (pl. mondjuk ne fegyverként hasznosítsa pár ügyeskedő).

2010. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!


Engem érdekelne ez a találmány. Nem vagyok lobbista, s nem a mol-nak dolgozom, csak egy egyszerű kisvállalkozó vagyok jó kapcsolatokkal.


Ez Thórium reaktor lenne? Mert kb ez tudna ekkora teljesítményt. Épp tegnap néztem meg egy rövid filmet róla..


Kérlek írj email-t mert komolyan érdekelne!


hydrogenpower666@gmail.com, greenfuture666@gmail.com, skype: greenfuture-hungary


Köszönöm.

2011. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kicsi Naiv Rudolf! Nincs ilyen eszköz, de hidd el, ha volna, minket is érdekelne ennyiért, sőt többért is. De mondok jobbat tuti lenne olyan ember, akit az összes érdekelné, és adna darabjáért másfél milliót... Érted már? Neked sosem lesz ilyened, hacsak nem te találod fel.
2011. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem,aki ilyet feltalál, az megutáltatja magát minden olyan céggel, aki az áramot szolgáltatják. Rengeteg "ellenséget" szereznél magadnak... Én azt ajánlom, ha fel is találsz ilyet, ne áruld csak úgy, mint a sonkát szokás a piacon. Add el egy nagyvállalatnak, azok is megveszik olyan összegekért, amire nem is gondolnál. Ha a Minecraftot, ami csak egy egyszerű játék, megvesznek 2 billió $-ért, ezt megveszik sokkal többért is. Ha ezt így csinálod, egyrészt gazdag leszel, másrészt pedig nem téged fognak molesztálni.
2014. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

U.I.: Én is ilyenen dolgozok. Illetve dolgoztam, mert már kész van. Ezzel működik a telefonom, és már három hónapja nem kellett föltöltenem (3 hónapja raktam bele). De én nem adom el senkinek.


Egyébként ez csak egy feltevés, vagy már van ilyened? Mert ha nincs, nyugodtan belevághatsz, mert semmi sem lehetetlen. Nekem elhiheted, robotikus vagyok. ;)

2014. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tudod mi lenne? Nem akarok pesszimista lenni, de ez van: arra ébrednél, hogy egy öltönyös fószer stukkert dug a szádba. Nézel h mi a frász van, következő másodpercben kiloccsan a fejedből a vér és egy kis agyvelő az ágyadra. Persze egy golyó is. És jön vissza a sok régi cég.


Ez van. Az embereknek jót tennél, de a szolgáltatóknak nem. Hallottál Kenedy-ről? Amerikai elnök volt. Nem akart háborúzni, az emberek imádták. De a fegyvergyártóknak, a cia-nak nem tetszett. Agyonlőtték.


Mellesleg nekem van egy ilyesmi ötletem, elméletben működik. De ink nem csinálom. Mondjuk nem amerikában vagyunk h csak ugy lelojjenek, de vmit megprobalnak. Nyakadba varrni vmi adóságot, megrongálni a szerkezetedet, vagy akar ellopni a terveket.



Bocs ha elszomoritottalak. De ez az elet

2015. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen működő eszközt feltalálnál, valószínűleg ellopnák a technológiát, esetleg nem is kapnál érte semmit. Egy olcsóbb és biztonságosabb energiaforrás pillanatok alatt elterjedne. A világot a pénz mozgatja. Ami több pénzt hoz, vagy takarít meg, az nyer. Képzeld mi lenne, ha egy cég tankolásmentes autókat, buszokat, teherautókat dobna piacra? Előbb szerezné meg az összes többi cég a technológiát, minthogy az első autó kigördül a szalonból.
2022. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!