Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Afrikába a Föld szine miért...

Afrikába a Föld szine miért réz sárga és miért nem fekete mind itt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Afrikában a föld sárga, az emberek meg feketék, máshol meg a föld fekete, az emberek meg sárgák.

A természet az egyensúlyra törekszik.

2022. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Más az összetétele. Homokosabb, agyagosabb, stb.
2022. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
98%
1-es egészen új szempontok szerint közelítette meg a kérdést. szerintem becsüljük meg az ilyen forradalmi gondolkodást. :-)
2022. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
A trópusokon csapadékos évszak heves esőzései kimossák a tápanyagokat a talajból ezért nem fekete.
2022. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Polgár Sándor Páty ***** válasza:
18%

Mindnyájan tévedésben vagytok. A vasoxidtól ilyen színű Afrika és Ausztrália, és az Amerikai Grand Kanyon. Ugyanis amikor meghozták az üstökösök és meteorok a vizet, és a cyano baktériumok elkezdtek oxigént termelni, ami az ő számukra méreg volt. Amikor a víz telítődött oxigénnel kilépett a légkörbe. Ami A VÍZBEN maradt oxigén, az elkapott egy vas Fe atomot, és rozsda lett. Kevesen tudják hogy az atomos vas, oldódik a vízben, amikor a víz megérkezett a Földre. Ettől a vasoxid rozsdától rozsda barna Afrika és társai, amikor ki emelkedtek a vízből. Sajnos sok idegen vezető is baromságokat válaszolt, amikor utaztam Kenyába, de össze csókoltak,amikor elmagyaráztam nekik, mert milliószor kérdezték már tőle.


A legelfogadottabb elmélet szerint az első organizmusok kemoautotróf baktériumok voltak, mélytengeri hidrotermáknál alakultak ki. A légköri stabil szén izotópok közül a 12C könnyebben épül be az élőlényekbe, mint a 13C izotóp. A grönlandi Isua-csoport 3,8 milliárd éves üledékes és vulkáni eredetű kőzeteiben 12C-ből többlet van a 13C izotóphoz képest (ún. nyomfosszília), azaz élőlényeknek, fotoszintézisnek kellett léteznie 200 millió évvel az után, hogy a fizikai kondíciók azt megengedték. A mai élőlények közös őséből (LUCA: last universal common ancestor) 3,8 milliárd éve alakultak ki a valódi baktériumok és az Archaeák. Később alakult ki a fotoszintézis, mely eleinte nem termelt oxigént. Filamentózus (fonalas megjelenésű) mikrobákat találtak Ny-Ausztráliában, a 3465 millió éves Apex Chert-ben. Több mint tizenegy féle baktériumot írtak le. Mivel ezek már cellulárisak, pár százmillió éves evolúciónak már le kellett zajlania.


Az oxigéntermelés kb. 3,5 milliárd éve kezdődött a fotoszintetizáló Cyanobacteria (korábban Cyanophyta - kékeszöld alga - néven a növényekhez sorolták) megjelenésével, fejlődésük csúcsát 1,5 milliárd éve érték el. Ide tartozó baktériumok okozzák napjaink ”vízvirágzását”, ősi nyomaikat a megkövesedett sztromatolit-szerű fosszíliák őrzik. Az O2 melléktermék volt, nagyobb mennyiségben méreg. A képződött oxigént az oldott ásványok, elsősorban vasásványok kötötték meg, kialakítva a sávos vasérc formációkat. Az eukarióták megjelenésével kapcsolatos becslések között az időben legtávolabbi a 3-2,7 milliárd év, mely a metabolizmusukra jellemző bizonyos lipidek, szteránok nyomfosszíliáin alapul. A biológiai históriában tehát a prokarióta időszak 50 %-ot tesz ki. Az eukarióta átmenet több szakaszban zajlott le, a sejtmag kialakulása külön történt az organellumokétól: a kloroplasztiszétól (szimbionta Cyanobacterium) és mitokondriumokétól (szimbionta heterotróf baktérium).

2022. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
94%
A 5-ös hozzászólásból hiányzik a kérdésben felvetett különbség indoklása.
2022. jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Moon_Walker ***** válasza:
azért sárga, mert nincs humusz.
2022. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert ott a talaj fő nagy részét frlaprozodott kőzetek alkotják.
2022. jún. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!