Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az Univerzumban egy irányba...

U. Xorter kérdése:

Ha az Univerzumban egy irányba megyek sokáig, akkor visszajutok ugyanoda. Oké! Na de nem fordulok meg közben?

Figyelt kérdés
Magyarul ha az Univerzum tere tagasztott, mint a gömbé vagy a fánké, akkor elképzelhető-e, hogy egyben csavart is, mint a Möbius szalag vagy a Klein palack? Azaz körbeérve megfordulunk. Vannak erre utaló nyomok, vagy egyáltalán ilyen elméletek?

2022. máj. 17. 22:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én már olvastam utána nagyon érdekes dolgoknak a kérdezö kérdései kapcsán, illetve az oda érkezö válaszok megvitatása okán. Sok unalmas és értelmetlen kérdést is kiírt már, de nem tartom 100%-ban haszontalannak amit csinál.

Napi tudásmorzsa terén jó témákat feszeget, csak utána kell olvasni a témában.

2022. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Létezik ilyen elmélet, a youtuben látni főleg, és többnyire angol nyelven. Én nem tartom kizártnak. Ha egy szingularitást veszünk példának: Mivel az egész univerzum anyagsűrűsége megközelítőleg egy feketelyuk sűrűségével vetekszik, akkor még az is lehet, hogy az univerzumunk egy feketelyukban van, amit nem lehet elhagyni. Így valószínűleg valamilyen furcsa jelenség által, például azzal, hogy körbe-körbe repülnénk egyenesen haladva, de nem tudnánk elhagyni az univerzumot.

Sokkal valószínűbb, hogy azért nem tudjuk elhagyni, mert tágul. A tágulás valójában zsugorodás is lehet. Például azért zsugorodhat minden, mert már eleve egy szingularitásban (feketelyukban) van az egész univerzum, és a kívülről jövő anyagnak férnie kell valahová.


A négyes jól mondja! rendesen spammeljétek a kérdéseket!

2022. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!