Lesznek még egyáltalán átlag feletti hőmérsékletek Mo.-on, vagy a globális felmelegedés-elmélet teljesen megbukott, s folytatódik a lehűlési fázis?
Már kb. 2 éve tart a hűvös, max. időnként átlag körüli hőmérsékletű idő idehaza és Európa számos térségében. A belátható jövőben esély sem mutatkozik 1-2 napnál tovább tartó kifejezetten meleg időre csakúgy, mint ahogyan az elmúlt 1-2 évben is csak elvétve volt ilyen időszak, az is szinte kivétel nélkül télen, egy-egy erőteljesebb nyugati áramlásos periódus idején. De a korábban igazi hőhullámokat okozó D-i, DNy-i áramlás mintha teljesen eltűnt volna a térségünkben. Van arra valami remény, hogy ez még mindig csak egy átmeneti kilengés, s előbb-utóbb visszatérhet a korábbi évekre jellemző gyakoribb hőségidőszakokkal tarkított időjárás, vagy ennek végleg leáldozott és haladunk a 70-es évek már-már hideg évei és nyarai felé, esetleg alul is múlhatjuk azokat?
Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat!
Köszönjük a szokásos provokatív ostobaságod, tudjuk, hogy nem ez már az első kérdésed.
Rossz hírem van, a tapasztalatoddal ellentétben egyre több a hőhullámos nap, az átlaghőmérséklet pedig folyamatosan emelkedik.
Én sem tudom miről beszélsz, 15 éve voltak olyan havak, hogy tudjak egy hóembert csinálni, eleve kellett havat lapátolnom, egy pár éve ez már nem adatott meg.
A globális felmelegedés amúgy sem lokális felmelegedést jelent. Azt jelenti, hogy a Föld nevű bolygó átlaghőmérséklete évről évre magasabb értéket vesz fel. Ez a légköri jelenségek megváltozásával jár, így előfordulhat, hogy valahol csökken a hőmérséklet, de a globális átlag akkor is növekedni fog.
Egyébként az április mindig olyan hónap volt, ami kifejezetten szélsőséges Magyarországon, volt már teli hó is és nyári meleg is.
Lokális =/= globális
Aktuális =/= átlag
Időjárás =/= éghajlat
Plusz az alapinformációd is hamis, hisz az elmúlt két év is teli volt bőven melegebb időszakokkal az átlagnál.
ma 07:43
Kedves kérdező, akkor hadd közöljem a releváns adatokat :)
Globális átlaghőmérsékletek, amióta mérjük:
1880-as évek: -0,3
1890-es évek: -0,3
1900-as évek: -0,3
1910-es évek: -0,3
1920-as évek: -0,2
1930-as évek: 0
1940-es évek: 0
1950-es évek: 0
1960-as évek: 0
1970-es évek: 0
1980-as évek: +0,2
1990-es évek: +0,3
2000-es évek: +0,5
2010-es évek: +0,8
2020-as évek eddig: +1,0
Azaz szűk 150 év alatt közel másfél fokot emelkedett a Föld átlaghőmérséklete, a tendencia pedig véletlenül sem mutat csökkenést. Csak hogy kontextusba helyezzem, legutóbb ekkora emelkedéshez több évezred kellett, nem egy évszázad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!