A pszichológia és a pszichiáter szakma lényegében sarlatánság?
Az egyik tankönyvekből tanulja a lelket, és emiatt ráhúz egy másik emberre egy sztereotipiát, az egyéniséget nem veszi figyelembe.
A pszichiáter pedig gyógyszereket mondjuk ki, függőséget okozó drogokat írkál fel.
Minkét szakmabeli Istent játszik, egy másik ember lelkébe nyúl bele (a pszichiáter a drogokkal konkrétan az agyba is) olyanok mint a sarlatánok, kuruzslók. A pszichiáterek pedig profitálnak is abból, ha minél több gyógyszert (drogot) írnak fel. Egészen pontosan miért van létjogosultsága ennek a 2 szakmának?
Köszi, 29-es, épp most akartam ugyanezt leírni.
Ott írta a háborgó, hogy ""Ezeket most is teszik!"
"Az, hogy egy készülék veszélyes, nem érv, mert a körfűrész sem veszélytelen, mégis használják.
Az, hogy egy eljárás veszélyes, csak akkor érv, ha az elérhető haszon nem sokkal több, mint a veszély, tehát a kudarc esélye összemérhető a sikerével (netán meg is haladja azt)."
Tökéletes példa!
"Egyetlen igazi tudomány van, a természettudomány, mert az bizonyítva van. A pszichológia is tudomány, de az inkább olyan alsóbbrendű tudomány."
Azt úgy mondják, hogy empirikus tudomány. Nagyrészt az orvostudomány is ilyen.
Akkor szerinted az erősen mentális betegek dogoljenek meg? Mert én az vagyok és kibírhatatlan pokol a depresszió…
A mentális betegségeket meg nem ráhúzzák az emberre hanem le van írva a szakirodalomban amin keresztül megyünk.
Indokolt esetben segít az antidepresszáns és a nyugtató is. Az már egy teljesen más téma, hogy sokan visszaélnek ezekkel a szerekkel és felírják boldog-boldogtalannak is.
Az elektrosokkot a mai napig alkalmazzák, de nem kínzóeszközként, hanem akkor, amikor semmilyen egyéb kezelés nem válik be. A beteg nem érez közben fájdalmat. Nem kell katasztrofizálni ezt a terápiás módszert, mert saját kérésre történik, rövid idő alatt megvan, és utána egyből haza is mehet a páciens. Olyan, mintha valaki dialízisre járna.
Abban egyet tudok érteni, hogy maga a pszichoterápia veszélyes is lehet. Sok szakirodalom említ olyat, hogy egyes pácienseknél a pszichoanalízis kiprovokálhatja a skizofréniát (amennyiben megvan rá a hajlam). Valakinek pedig ront az állapotán, mert a psziché nem egy detektálható, konkrét szerv, hanem inkább egy folyamat, mint pl. a diffúzió vagy az ozmózis. A nagyagyi és a limbikus rendszer aktivitása, ami bizonyos viselkedésben nyilvánul meg, amire azt mondjuk, hogy “temperamentum”. Ha már gyerekkorban sérül a frontális lebeny valamilyen trauma hatására, akkor különböző viselkedési zavarok észlelhetők. A pszichoterapeuták vakon tapogatóznak, és szavakkal, kapcsolattal próbálnak gyógyítani, de ez néha a gyógyulás totális ellenkezőjét provokálhatja ki. És igen, vannak alkalmatlan, tehetségtelen szakemberek, akik saját maguk is sérültek és a pácienseknek károkat okozhatnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!