Vajon hogy fog kihalni az emberiség és mikor?
Nem akarok erről tudományos rovarokat olvasni, mert abba a sok információba belebolondulok általában.
Szerintem a legvalószínűbb hogy a túlnépesedés lesz az oka, plane a föld legnagyobb gettóiban… bár azért így sem tudnék egy konkrét forgatókönyvet leírni, hogy az utolsó ember hogy hal meg… ennyi milliárd embert kiirtani azert már nem lesz könnyű… mégha csak 100 ember maradna, ok is elkezdthetnék újra benépesíteni a Földet.
viszont attól a falra mászom mikor ilyenekkel dobálóznak hogy 2080-ban már emberiség sem lesz.
Én azt gondolom hogy még több ezer évig tuti itt leszünk. (Bár a klímaváltozáshoz, tengerszint emelkedéshez semmi közöm nincs, ezekről soha nem olvasok, ez is közbeszólhat, valóban)
Akár 5-6000-ben is. Az mar kérdés hogy mi lesz akkor. Szerintem el lesznek szeparalva a nagyon fejlettek, a getto pedig meg rosszabb lesz. Talán már szinte külön fajba is lehet majd sorolni az embert. Én látok rá esélyt.
Idézet arról az oldalról, amit hárommal feljebb linkeltem:
„Elképzelhető-e olyan globális katasztrófa, amely az emberi civilizáció összeomlásához, vagy akár egyenesen az emberiség kihalásához vezet?
Az ember a történelem során ellenállóbbá vált a természeti csapásokkal szemben, ezért a tobaihoz hasonló vulkánkitörés ma már messze nem sodorna minket a kihalás szélére. Vitatott, hogy egy ilyen esemény mekkora lehűlést okozna és milyen kiterjedésű területen, mindenesetre a mezőgazdasági haszonnövények rendkívül érzékenyek a hidegre: elég egyetlen fagyos éjszaka a tenyészidőszakban, és oda az éves rizstermés. Ami a globális hatásokat illeti, egy néhány száz méteres kisbolygó becsapódása hasonló következményekkel járna, de persze a közelében jóval nagyobb pusztítást okozna.
A járványokkal szemben is jobban fel vagyunk vértezve, mint korábban bármikor: összehasonlíthatatlanul többet tudunk róluk, mint akár csak 200 évvel ezelőtt, és korszerű egészségügyi intézményrendszert üzemeltetünk, hogy megbirkózzon velük. A kórokozókkal kapcsolatos tapasztalataink is optimizmusra adnak okot: jól ismert a fertőzőképességük és halálosságuk közötti fordított összefüggés, és az is, hogy a nagy járványok idővel rendszerint szelídülnek – ezek miatt nem nagyon lehetséges, hogy egy fertőző betegség a 14. századi pestisjárványnál nagyobb pusztítást okozzon.”
Folytatás itt: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!