Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon hogy fog kihalni az...

Vajon hogy fog kihalni az emberiség és mikor?

Figyelt kérdés

Nem akarok erről tudományos rovarokat olvasni, mert abba a sok információba belebolondulok általában.

Szerintem a legvalószínűbb hogy a túlnépesedés lesz az oka, plane a föld legnagyobb gettóiban… bár azért így sem tudnék egy konkrét forgatókönyvet leírni, hogy az utolsó ember hogy hal meg… ennyi milliárd embert kiirtani azert már nem lesz könnyű… mégha csak 100 ember maradna, ok is elkezdthetnék újra benépesíteni a Földet.

viszont attól a falra mászom mikor ilyenekkel dobálóznak hogy 2080-ban már emberiség sem lesz.

Én azt gondolom hogy még több ezer évig tuti itt leszünk. (Bár a klímaváltozáshoz, tengerszint emelkedéshez semmi közöm nincs, ezekről soha nem olvasok, ez is közbeszólhat, valóban)

Akár 5-6000-ben is. Az mar kérdés hogy mi lesz akkor. Szerintem el lesznek szeparalva a nagyon fejlettek, a getto pedig meg rosszabb lesz. Talán már szinte külön fajba is lehet majd sorolni az embert. Én látok rá esélyt.


2022. márc. 21. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Egyhamar nem fog kihalni, viszont a ma ismert technikai civilizáció akar 50 éven belül eltűnhet (atomháború, klímaváltozás, napkitörés stb).


Csak arra gondolj, hogy ausztrál bennszülöttek tök jól elvoltak kövekkel és botokkal több ezer évig.

2022. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

szerintem vagy tömegpusztító fegyverek, vagy egy elszabaduló gépi intelligencia révén fogunk kihalni

inkább utóbbira tippelek

de egyébként az emberiséget nem olyan könnyű kiirtani. meghalhatnak milliárdok, de a kihalás elkerüléséhez elég, ha valahol túlél néhány kisebb csoport

szerintem ezért fontos, hogy eljussunk néhány kisebb önfenntartó űrkolónia létrejöttéig.

2022. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a fejlett civilizáció saját magát fogja kiirtani, és az afrikai törzsekhez hasonló elszigetelt csoportok fogják túlélni a nyakunkon lévő világkatasztrófát
2022. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberiséget sokminden megtizedelheti, de annyira alkalmazkodóképesek vagyunk, hogy mint faj, kihalni maximum valami olyan kataklizma következtében tudnánk, ami az élet nagyját (vagy épp egészét) egységesen törölné el a Föld színéről.
2022. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kulon emberfajok nem fognak kialakulni ket harom ezer ev alatt.
2022. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Humor Herold válasza:

Szerintem nincs olyan dolog a bolygónkon ami azonnal vagy rövid időn belül kipusztítaná az embert. Rengeteg katasztrófa történhet.De pl. egy atomháborút is túlélhet az emberiség.Vagy bármi természeti katasztrófát, hatalmas szökőárak, vulkánkitörések.Áradások,vízhiány.Tengerszint emelkedés és élőhely területének lecsökkenése.Valószínű akármi történik csak kicsit csappan meg az emberiség létszáma.Elég magas szinten van fejlettség tekintetében az ember,és kiválóan tud alkalmazkodni.Úgyhogy akármilyen elcseszett lenne a világ, akkor is élne a bolygón ember.Max. nem a jelenlegi életmódban.

Azonnali kihalás a bolygón kívülről fenyeget. Bármilyen nagyobb ütközés végzetes lenne.És a Nap is okozhat komoly problémákat.

2022. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5 természetes úton biztosan nem - na de mi a helyzet a mesterséges megoldásokkal? nem tudhatjuk, két-háromezer év alatt hova fejlödik a technológia
2022. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki nem is halunk, de megritkulunk, az biztos. Most is nyakunkon egy világháború, de a túlnépesedés illetve a környezetvédelmi problémák is fenyegetnek.
2022. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kihalhat-e az emberiség? [link]
2022. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

5, sztem par ezer ev mar elég lehet ahhoz hogyha az egyik embercsoport ősember szintjén él, a másik meg már szinte akár félig gép lesz, azt szinte már külön fajnak lehet tekinteni.

Biológiailag most sem vagyunk külön faj egy bennszülött néppel, hiszen tudnánk szaporodni velük, de ránézésre, meg életvitelben már úgy néz ki mintha azok lennénk szerintem.

2022. márc. 22. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!