Van itt olyan akit érdekel az orvostudományok mélyebben és segítene nekem eldönteni az alábbi kérdést?
Orvostudományi témájú pályázatot írok, 9 témából kellett kiválasztani, hogy mit. Ezt sikerült leszűkítenem 3 témára, ami olyan témakörön belül van, ami jobban érdekel,ezekre esett a választás:
1. Agyidegmagvak és az agyidegek lefutása, ágai
2. A szív anatómiája, műkidése, élettana, koronáriakeringés
3. A máj és a hasnyálmirigy anatómiája, szövettana
Szerintetek melyikből lenne érdemes dolgozatot írnom? Én már mindhez gondoltam egy vázlatot, hogy melyikbe mit írnék, de szakmában jártas hallgatók/személyek véleményére is kíváncsi vagyok, akár privát üzenetben is.
22/l
Mind nagyon érdekes terület. Nem tudom milyen jellegü a pályázat. Kb mindegy melyik témát választod.
A hétköznapokra levetítve talán a keringési problémákból van a legtöbb eset, illetve a cukorbetegség is felkapott téma, ami a hasnyálmirigyhez kapcsolódik. A máj méregtelenítö funkciója is egy fontos terület.
A belgyógyászat, vagy az ideggyógyászat érdekel jobban?
Én a 3.témát választanám. Az első nagyon bonyolult és számomra száraz. A második pedig szimplán unalmas nekem( amúgy nagyon fontos terület )
Egy orvostanhallgató
Én a másodikat választanám, bár én idegsebésznek készülök, szerintem az első témával az a gond túl száraz, tág és sok az ismeretlen tényező, nem beszélve arról hogy ahhoz hogy értelme legyen szóvá kéne tenni a magok neuronjainak funkcióit ami iszonyatosan hosszasra kerekedne.
Előzővel nem értek egyet, pont hogy szerintem a 3. témakör unalmas anatómia, maximum fejlődéstanilag lehet érdekes ennek a két szervnek az említése, valamint élettani áttekintésük.
Szívnél viszont el tudnál mondani rengeteg érdekes dolgot, billentyűk működése, coronaria keringés szívciklus során (ahogy az ereket elszorítja a szívizom systole alatt), maga az ingerületterjedés szívben, Frank-Starling mechanizmus, elő-, utóterhelés, kronotrop, inotrop, dromotrop hatások, EKG-szívciklus összefüggések, munkadiagram változása, pacemaker sejtek működése stb
Egy másik orvostanhallgató
Én máshogy gondolom utolsó válaszoló ezt.:) Egy leendő belgyógyász.
Máj:
-kettős keringés , vena portae honnét hozza a vért, gyógyszereknél ezt hogy lehet kikerülni , portalis hypertonia kialakulása, következményei( MR-n a kettős keringést hogy használják ki)
- szövettan :3 különböző felosztás , mik alkotják( portalis trias és társai )
- különböző noxák hatására melyik egység fog sérülni elsőként : oxigénhiány vs paracetamol
- steatosis hepatis és cirrhosis hepatis képe
-epe utak fejlődése és ezek rendellenességei( Caroli szindróma , cystas elváltozások)
Hasnyálmirigy :
-szövettan : exokrin és endokrin része( kórszövettant itt is hozzá lehet venni)
-2 telep fejlődése
- erekhez való viszonya( műtéti tervezés)
-retroperitoneumban való elhelyezkedése
-duodenumhoz való elhelyezkedése( ERCP vizsgálat)
4-es vagyok
5-ös, evvel csak engem igazoltál. a májnál, hasnyálmirigynél nem azt mondtam, hogy nincs semmi érdekes, csupán azt hogy az anatómiájuk száraz mint a háztartási keksz. Tisztában vagyok vele hogy élettanilag sokkal érdekesebb (főleg a máj, hiszen mindent is csinál, de amit nem azt is)
Viszont vedd figyelembe, míg anatómia csupa lexika, száraz és tömény információ, addig egy élettani téma sokkal jobban felkelti a figyelmet, sokkal nagyobb szabadságot kap az író, hiszen egy történetet mesél el, jobban megmarad, nem úgy mint az anatómiánál hogy honnan hova jön a vér, milyen részei vannak stb stb stb és 5 perc múlva senki nem fog semmire emlékezni.
A kérdező feltett egy kérdést, én leírtam a véleményemet és te is. A szívnél felsoroltak fele szintén biofizika / kórélettan/ kardiológia tárgykörébe tartozik , nem sima anatómia . Számomra ez az unalmas és száraz rész, mely a csapból is folyik.
A kérdező feltett egy kérdést, én arra tettem egy javaslatot és te is. Majd kiválasztja a neki megfelelőt, mert nem te írod a pályázatot, ha nem ő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!