Jót tenne a világnak, ha a MENSA tagok csak egymással házasodnának, és minél több kiemelkedő képességű ember születne?
Ami azt jelenti, ez az elit közösség az alsóbb osztályokból - 130 alatti IQ - nem házasodnának soha.
100 év múlva lenne egy rakás zseni, akik megoldanák az emberiség problémáit.
Egy MENSA-s ismerős mesélte, hogy egyébként is egy belterjes társaság.
Sajnos a „zseninek születés”, nem csak abból, és nem főként abból áll, hogy kik a szülők. Ráadásul a magas IQ-szint nem azt jelenti, hogy valaki zseni, hanem azt, hogy valamikor ki tudott tölteni egy tesztet megfelelő pontszámúra, tehát lehet, hogy másra nem is lenne képes.
"Az emberek jellemzően alapból olyannal házasodnak össze, akik megközelítőleg egy szinten vannak velük mentálisan."
Ez pont a magasabb IQ esetén szerintem kevésbé igaz. Az élet és a párkapcsolatok sok területén nincs nagy jelentősége, hogy átlagos vagy magas-e a matematikai-logikai intelligenciaszinted, másrészt a magas intelligenciájúak is gyakran csak "időszakosan" használják ki a képességeiket (ezért is van, hogy az időskori szellemi hanyatlás előrehaladásával jó ideig alig romlik az ember hétköznapokban megnyilvánuló átlagos kognitív teljesítménye). Szóval összességében egy 95/65 párosítás valószínűleg sokkal kevésbé lesz működőképes, mint egy 145/115.
#7 Ez csak félig-meddig van így, például az igényes szakmunkás férfi a nála valamivel magasabb végzettségű hivatali dolgozó nővel nem számít ritka párosításnak (úgy meg főleg, hogy bizonyos, magas végzettséget igénylő munkák rendkívül alulfizetettek). Emellett nem kis részben társadalmi szemlélet kérdése - nem is voltak olyan rég azok az idők, amikor a tanítónők nagy része többnyire vénlánysorban maradt.
De a kérdés szempontjából nem lényeg, mert nem végzettségről vagy foglalkozásról szólt a kérdés. Egyébként a társadalmi státusz, anyagi siker is csak úgy-ahogy korrelál az IQ-val.
A zseniknek is vannak génhibái, és ha te szűk körből választott alanyokat kezdesz "tenyészeni", nem sok kis zseni lesz az eredménye, hanem egyre nagyobb valószínűséggel létre jövő genetikai deformitás.
Persze az már az első generációnál feltűnhet, hogy két zseni utódja nem feltétlenül lesz kiemelkedő képességű, tehát az elképzelés nem is működik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!