A középkorban létezett egy sokkal fejlettebb technológiája az akkori emberiségnek, ami már nem ismert? Elveszett a történelem során, katasztrófákban?
Annak idején iskolában csak úgy végigfutottam a tananyagon. Nem sikerült kritikai aspektusból is megvizsgálnom a világunk történelmét, mert ugye mindent készpénzként elfogad az ember amit elé tárnak. A tudományban túl nagy a bizodalmunk, mindent elhiszünk a tudósoknak. Az vesse rám az első követ aki nem így élte le, sötétségben az iskolai éveit.
Új alternatív elméleteket hívták fel a figyelmem arra, hogy már a középkor sem úgy volt ahogyan tanítják és akkor mi lehetett az ókorban vagy még korábban?
Nagyon sok a reneszánsztól visszamenőleg épült építészeti remekmű annyira csodálatos, pontos, precíz hogy még ma sem tudnánk megépíteni és itt most nem a piramisokról vagy más több tonnás monolitokból álló geopolimerekre gondolok világszerte, hanem bizony azon katedrálisokra ami mellett elmegyünk. A korabeli szekér, szamár, véső technológiával hogy voltak képesek olyan csodálatos remekművet építeni? Tökéletes szobrok, festmények. Ha ma megnézel egy festőt egy pacsmagot mázol össze pedig minden korszerű ecset, technika a rendelkezésére áll és meg sem közelíti a hajdanvolt korok művészetét. Lehetséges, hogy korábban sokkal fejlettebb technológiája volt az emberiségnek, ami elveszett? Katasztrófák következtében elveszett minden?
Ha félretesszük mindent amit tanultunk a történelemből, aminek igazoltan 80%-a hamis dokumentumra épül és azt mondom, ezt a szobrot nyomtatták. Ezt a darabot egy tömör márványdarabból faragták, Giuliano Finelli, Olaszország, 17. század eleje! [link]
"Ha félretesszük mindent amit tanultunk a történelemből, aminek igazoltan 80%-a hamis dokumentumra épül és azt mondom..."
Mi igazolja?
"Nagyon sok a reneszánsztól visszamenőleg épült építészeti remekmű annyira csodálatos, pontos, precíz hogy még ma sem tudnánk megépíteni."
Miből gondolod hogy nem tudnánk? Ez urban legend kategória.
"azt mondom, ezt a szobrot nyomtatták."
Bizonyítsd meg. Szerintem fogalmad sincs hogy egy tehetséges művész miket képes alkotni a kezével és pár egyszerű eszközzel. Nekem van restaurátor és fafaragó ismerősöm is. Elképesztő amit csinálnak.
Nem akarok nagyon belemenni... de pár szó...
Megtudják építeni - más kérdés, hogy mennyibe kerülne, mert olcsóbb a mai technológia, mint kőből faragni kézzel a ház építőanyagát. Persze ettől még, hogy meg tudják építeni ugyanúgy remekművek.
A régészet területén maradva - sok mindent nem tanítanak egyik korból sem, és vannak meglepő technikák a múltból - jó azért nem űrhajók, de nagyon sokminden lelet és alap adat is van. Görögországban még külön múzeuma is van az ókori görög technológiáknak.
A történelem valóssága megint más kérdés - nem mondok példákat, de tényleg kb bármit többé vagy kevésbé másítgatnak. Van amit nagyon, van amit kicsit... no komment.
Utánanéztem alternatív töri dolgoknak és van ami totál kamu, és egyszerűen leleplezhető lenne mégis terjed, mert érdekes, míg más valóban olyannak tűnik a leletanyag szerint is. Ez teljesen vegyes és vélhetően még bele is viccelnek ami terjed közötte és zavaróan hat. És sok dolog még benne sincs a leletekből az alternatív témák között, pedig ott a lelet hivatalosan, és ismerik is.
Ha lett volna bármi, akkor azt fegyverként használták volna. És kiírtottak volna mindenkit és nem lennénk.
1960 -as években az atomháborut éppencsak sikerült elkerülni. Ha már korábban lett volna, akkor biztos lett volna atomháború.
Nem létezett, és nem tudom, miért kellett törölni az írásomat.
Nem igaz, hogy itt minden létező fórumon az ezotériának kell mennie!
A tudomány fórumon többek között bizonyítékok alapján állítunk valamit - ÉS tudjuk azt, hogy ha létezett volna ilyen technológia, annak nyoma lenne ma is.
MÁSRÉSZT: ami technológia létezett, annak maradt is nyoma, például leírása is, és ez alapján kiválóan alkalmas volt arra, amit a kérdező nem hisz.
Csak nagyon munkás.
Szerintem sincs itt órási titok, inkább csak félreértés. A középkori remekművek azért tudtak megszületni, mert nem elsősorban a technológiára, hanem mesterségbeli, "kézműves" tudásra épültek. Úgy lehet a mellékelt képen szereplő szobrot kifaragni, hogy rászánod az életed a szobrászatra, mestereknél tanulsz, egyre többet tudsz, és végül eljutsz erre a szintre harminc-negyven év alatt. Ugyanez igaz az építészetre is: a mesterségbeli tudás részei a mérés, a statika, geometria stb. tudománya, és ez egy _gyakorlati_ csomag. Ezek az ismeretek nem úgy voltak kifejtve és lejegyezve tudományosan, mint ma, de egy körzővel-vonalzóval háromszáz éve is ugyanúgy el lehetett osztani egy kört 12 részre, ahogy ma, csak tudni kellett a módját.
Csak a mai fejünkkel hisszük azt mindenre, hogy specializált technológiával és célgépekkel lehet megoldani. Pedig dehogy: a japánok a XX. században simán megépítették a világ legnagyobb csatahajóit szinte kisipari módszerekkel, és a gondos tervezés és munkaszervezés tette lehetővé, hogy a milliónyi eltérő méretű és funkciójú részegység, a tenyérnyi biszbasztól a soktonnás ágyúcsőig elkészüljön és összeépülhessen. A múlt korok összes nagy teljesítménye kézimunka és tudás eredménye. Még negyven-ötven éve is mindent tussal, papíron terveztek meg, még a nyavalyás űrhajókat is.
Amit nem értek, hogy aki idióta elméleteket gyárt, előbb miért nem olvas el pár tucat könyvet, és miért nem használja az eszét, miért kell azonnal valami félhülye konteót fabrikálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!