Mi az oka, hogy a koronavírus a történelemben megjelent összes víussal ellentétbe nem gyengül, hanem erősebb mutációk lesznek?
A spanyol nátha is már évekkel előbb jelen volt a frontokon, de eleinte alig volt veszélyes. Haltak meg ugyan néhányan tőle, de olyan emberek, akik már élet - halál között ingadoztak, súlyos sebesültek, vagy olyanok, akiknek az egészsége már teljesen tönkre ment, hiszen a lövészárokban laktak már huzamosabb ideig, kitéve az időjárás hatásainak és van aki nem bírja az ilyesmit. Nem is maga a nátha vitte el ezeket, hanem a szövődményei, a tüdőgyulladás, a rossz és hiányos táplálkozás következtében legyengült immunrendszerük nem bírta a terhelést, meg a tönkre ment idegrendszerük az állandó ágyúzás stresszét.
Azonban a háború végére már olyannyira veszélyes mutációi keletkeztek, hogy rengeteg jó karban lévő civil is belehalt, főleg fiatal elnőttek hullottak, tetézve a háború veszteségeit, mert végül többen haltak meg a járványban géppuskák és robbanógránátok nélkül is, mint magában az első világháborúban.
Az amerikai Kansas egyik laktanyájából terjedt el feltételezhetően a gyilkos variáns.
Három hulláma volt a pandémiának, 1918 tavaszán, őszén, majd 1919 elején, ebből az első volt a leggyengébb, majd az ezt követő őszi volt a legveszélyesebb és a végén egyrészt a pánikszerűen kiadott korlátozások következtében, meg talán azért is, mert akik hajlamosak voltak rá, azok már többnyire meghaltak, illetve ekkor már rengetegen átestek a betegségen, így spontán védettséget szerezve csökkentették a járvány terjedését, a harmadik hullám halálozási statisztikája csökkenő tendenciát mutatott, végül megszűnt a járvány, de nem azért, mert a mutációk gyengítették volna a kórokozót.
Hozzátéve még az előbbiekhez, mert tanulságos ám, a spanyol nátha áldozatainak fele 20 és 40 év között volt és az elhalálozottak 99%-a 65 évnél fiatalabb volt.
Mindez úgy volt lehetséges, hogy éppen az erős immunválasz okozta a halálukat a túlnyomó többségnek, ez pedig hajszálon múlik a most aktuális vírus esetében is, hogy kialakuljon ez irányba tendáló mutáció, így aki az erős szervezetében, a saját immunrendszerében bízik, az bizony esetleg pórul is járhat, mert ravasz kis valamik ezek a vírusok, eleve átverik az immunrendszert, úgy sikerül nekik bejutni a szervezetbe és ott megtelepedni, majd megszállni a sejteket, majd azokat arra kényszeríteni, hogy vírus alkatrészeket termeljenek, így szaporodnak.
A spanyol nátha lefolyása nagyon gyors volt, egy-két nap, volt akinél csak fél nap kellett és vihették temetni - és semmi nem akadályozza a covidot, hogy hasonló irányba mutálódjon.
4
Viszont akár az influenza is mutálódhat ilyen irányba.
#7
Én a helyedben megfogadnám a saját tanácsomat...
8-as, kicsit olvasgass......
Ja és......
Kutatások szerint a járvány az Egyesült Államokbeli, Kansasból indult el,[9] legalább három hullámban. Az első hullám 1918 tavaszán jelent meg, egy jól dokumentált kitörés során egy amerikai katonai bázison Kansas államban. Innen a zsúfolt vonatokon és hajókon utazó amerikai csapatokkal terjedt át a tengerentúlra és gyorsan elterjedt az európai hadszíntér katonai táboraiban.[10] A betegségről az első világháborúban hadban álló országok közvéleménye a semleges Spanyolország sajtójában megjelent híradásokat átvevő európai újságok írásaiból szerzett tudomást, így a pandémia spanyolnátha neve innen ered.[11
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!