A magabiztosság és a külső az a két tulajdonság ami minden más tulajdonságot ver a nők szemében?
9
Az ember egy nagyon hierarchikus faj. Még úgy is, hogy már kiköltözött a barlangból. Ez nem lehet elvitatni szerintem.
Na most a hierarchiába szerveződéshez kellenek szempontok, objektív szempontok. Mert ha ezek nincsenek meg akkor nem egyetlen hierarchia fog kiépülni, nem áll össze az egész egy rendszerré, hanem sok egymást el nem ismerő hierarchia alakul ki amely totális káoszhoz vezetne.
Az emberi intelligencia meg tudja magyarázni mi lenne a helyes és kívánt viselekdés és hozzáállás, de végérvényben a természet erőtörvényének van mindenki alárendelve, nem sokat tud tenni ellene, hiszen ez erősebb mint az ideák.
"Na most a hierarchiába szerveződéshez kellenek szempontok, objektív szempontok. Mert ha ezek nincsenek meg akkor nem egyetlen hierarchia fog kiépülni, nem áll össze az egész egy rendszerré, hanem sok egymást el nem ismerő hierarchia alakul ki amely totális káoszhoz vezetne."
Jó reggelt! Pont ez a valóság. Nem létezik egyetlen, objektív hierarchia, hanem milliónyi és milliónyi teljesen más.
> Az ember egy nagyon hierarchikus faj. Még úgy is, hogy már kiköltözött a barlangból. Ez nem lehet elvitatni szerintem.
A hierarchia mindig valamilyen cél érdekében jön létre. A cél diktálja a szempontokat, amik a hierarchiát kialakítják.
> Na most a hierarchiába szerveződéshez kellenek szempontok, objektív szempontok. Mert ha ezek nincsenek meg akkor nem egyetlen hierarchia fog kiépülni, nem áll össze az egész egy rendszerré, hanem sok egymást el nem ismerő hierarchia alakul ki amely totális káoszhoz vezetne.
Az életben sok egymással párhuzamos hierarchia létezik, ezek nem mondanak ellent egymásnak. Mert hierarchiában nem az emberek, hanem a szerepek állnak. Nem vezet ez semmiféle káoszhoz, sőt ez a természetes. Ha én idegenvezető vagyok, Béla meg belgyógyász, akkor ha Béla eljön egy általam vezetett városnézésre, akkor én vagyok hierarchiában felül, én határozom meg az útvonalat, nem Béla. Viszont ha én megyek el Bélához a rendelésére, akkor Béla áll felül a hierarchiában, ő határozza meg, hogy milyen vizsgálatokat kellene elvégezni, és nem én. Ha meg bemegyünk mindezek után egy kocsmába sörözni, akkor meg semmiféle alá-, fölérendelt viszony nincs közöttünk.
De még ugyanabban a szituációban is lehet konkurens hierarchia. Egy étteremben én mondom meg, hogy milyen ételt hozzanak ki nekem, nem a séf. Viszont a séf dönti el, hogy hogyan készíti el az ételt és nem én. Mindkettő alá-, fölérendeltségi viszony mindkét fél számára elfogadható és természetes.
Másrészt van, ahol meg egymást el nem ismerő vélt hierarchiák vannak. Mondjuk egy társasházban Gizi néni azt gondolja, hogy az ő szava nagyobb súllyal esik latba, mert ő lakik ott legrégebben. Jocó meg azt gondolja, hogy az ő szava esik nagyobb súllyal latba, mert övé a legnagyobb, legdrágább lakás. Béla bácsi meg azért gondolja, hogy ő van a hierarchia csúcsán, mert ő volt 20 évig a házmester. Egymást el nem ismerő hierarchiákat vélelmez mindenki ott, ahol valójában egyenrangú felek vannak.
Egy csomó helyzetben meg nincsenek hierarchiák. Oké, hogy egy Sziget Fesztiválon vannak szervezők, meg fellépők, meg mindenféle szerepek, de a jelen levő emberek többsége sima látogató, akik között az ottlétük során semmiféle hierarchia nincs. Vagy pl. nincs hierarchia a különböző egyesületek között. Átfedések vannak persze, lehet valaki tagja egy néptáncegyüttesnek, egy sakkszakkörnek, egy természetjáró egyesületnek, meg egy állatvédő egyesületnek is. De az egyesületek nem állanak össze valamiféle egységes, hierarchikus rendszerré.
Ilyen hierarchia nélküli hálózat az ismeretségi hálózat is. Nekem vannak nagyon közeli, közeli ismerőseim, meg vannak távoli ismerőseim, meg látásból ismert emberek. De aki nekem csak látásból ismert, valaki másnak meg a legközelebbi ismerőse. Az egész nem áll össze egy egységes hierarchikus rendszerré és nem is kell neki. Na a társkereséssel, párkapcsolatokkal is ez a helyet.
Tehát ahogy „a nők” nem léteznek, úgy „a hierarchia” sem létezik.
Hát valójában léteznek "a nők" (szerencsére) és "a hierarchia". Ezek nagyon fontos fogalmak, amelyek lehetővé teszik a sokféleség rendszerezését, ezáltal megértését.
Minden másban egyetértek, abban is, ami miatt az utolsó mondatot úgy értelmezted, ahogy vélem. Talán úgy fogalmaznék, sem nők sem hierarchia, sem semmilyen nagyobb összesség nem létezik homogén közegként. Annál inkább jól meghatározott, összefogó gyűjtőfogalomként, ami elhatárol más ilyenektől (mindezt mondom leginkább a belekötés megelőzésére).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!