A Covid bizonyította, hogy teljesen szükségtelenek a 8-10 évig elhúzódó klinikai tesztelések és 6 hónap után engedélyeztetni lehet az úgy gyógymódokat, terápiákat, hiszen ugyanolyan biztonságosnak bizonyulnak mint ha 10 évig tesztelnék őket?
Például a HIV génterápia, de más lappangó vírusok génterápiája is mint herpesz, hepatitis, hpv stb engedélyeztethető 6 hónap gyorsított eljárással hiszen emberek 100 milliói várnak rá?
Vagy marad a 8-10 év, végül kötekedés, engedély meg nem adása és profitmaximalizáló 40-50 éves gyógyszerek további alkalmazása?
Hiszen a Covid bizonyította hogy 6 hónap elég. Akkor ezt következetesen minden új gyógymódra alkalmazni fogják?
Minden azon múlik, mekkora a potenciális haszon, és itt most nem a pénzügyire gondolok, hanem, hogy hány ember hal meg, ha húzzák a szélesebb teszteket/engedélyezést. Hány embert lehetne megmenteni és/vagy, ha túl gyorsan engedélyezik, nem várnak meg bizonyos teszteredményeket, akkor hány ember életét, egészségét veszélyeztetik.
Nyilván egy világjárvány kellős közepén, amikor milliók halnak meg, nagyobb kockázat vállalható a nagyobb potenciális előny miatt.
Mivel a technológia adott volt, ezért csak a vírushoz kellett igazitani és egy oltást létrehozni. Ez a gyors rész. A tesztelés különböző fázisai pedig normál esetben sokáig tartanak, mert nem kezdenek bele a következő fázisba, amig az előző minden eredményét ki nem értékelik hónapok, akár évek alatt. Sürgős esetben - a hatóságok engedélyével - ezek a fázisók egybetolhatóak. Így időt lehet spórolni, viszont a tesztalanyok egészségét kockáztatják.
Ez az, amit hogy bevállalnak-e, azon múlik, hogy mennyire sürgős az adott oltás, gyógyszer. Ha nem az, akkor a tesztalanyok életével történő felelőtlen játszadozás lenne gyorsitani a kísérleti szakaszt. Ha pedig az, akkor egy kvázi kész gyógyszert nem használni egy halálos betegség ellen a betegek értelmetlen halálát jelenti.
Na ez az a mérlegelés, amit már nem a gyógyszergyártók felelősége és feladata meghozni.
3
Az mRNS technológia előtte még sosem volt tesztelve embereken. Ez volt az első és nagyjából 6 hónap alatt lezajlott.
Ellenben már a génterápiás módszereket is több mint 10 éve kutatják, sőt voltak már klinikai tesztelések is, sőt jóváhagyott kezelések is. Ergo nem akkora újdonság mint az mRNS technológia. Mégis látszólag nagyon sok év mire “megengedik” használatukat. Pedig hány ember vár rájuk, hogy végre normális életet élhessenek!
#12
Van különbség egy DNS terápia és egy mRNS oltás között.
#12
"Az mRNS technológia előtte még sosem volt tesztelve embereken."
Jól hangzik, kár hogy nem igaz. Az első emberi mRNS vakcina teszteket 2013-ban kezdték el.
"The first human clinical trials using an mRNA vaccine against an infectious agent (rabies) began in 2013."
Magát a technológiát meg már 2007-ben tesztelték emberen. (Ekkor még nem vakcinaként.)
Szóval az a 6 hónap inkább 14 év...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!