Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudok házilag állati...

Hogyan tudok házilag állati preparátumot készíteni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen állatról van szó. Rovarokat szárítással lehet tartósítani, illetve alkoholban is elállnak. Gerincesek esetén azonban már kicsit bonyolultabb a helyzet...
2010. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keresd ezt a könyvet. Nem minden van benne, de alapnak nagyon jó.

[link]

2010. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy 3 válaszból írok. :D

Szóval az jutott még eszembe, hogy arra figyelj, hogy milyen preparátumot csinálsz házilag! Madarak töméséhez (a 9 vagy 10, nem tudom most pontosan, nem védett fajon kívül (a veréb védett most már, mert keverik a mezeivel a házit, ezért inkább mindkettő védett lett), mint a galamb, pl) engedély kell! Akár csak egy rigót akarsz tömni, engedélyt kell hozzá kérned. Az emlősökről sajnos nem tudok nyilatkozni, de úgy tudom, ahhoz is.

(Igazából párom az ökológia tanszéken a rovarhatározás mellett "hobbiból" szeretné kitanulni a preparálást, és ezért tudok néhány dolgot. Pl ő is megvette ezt a könyvet, és ő is majdnem megszívta egy egyszerű rigóval, mikor meglátták a tanárok, akkor mondták, hogy majd engedéllyel tömheti. De azt sajnos most nem tudom megmondani, kitől kellett volna engedélyt kérni...)


Még jó megoldásnak látom rovaroknál a műgyantázást, de az egy külön tudomány, és még én is csak álmodok róla, hogy majd egyszer talán...

2010. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem jobb lenne ha egy szakemberre biznád a dolgot, bár én ezt a cselekvést eleve elítélem, mert ugyebár halálod után téged sem tömnek ki és tesznek ki a falra mert az olyan szép látvány..szerintem egy állattal se lehetne ezt megtenni, de az már saját dolog. De a szakember a biztos..
2010. szept. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!