Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Andy Weir - A Hail Mary-küldet...

Andy Weir - A Hail Mary-küldetés mennyire hű a tudományhoz?

Figyelt kérdés
Én abszolút laikus vagyok, csak érintőlegesen ismerem az asztrofizikát, így néha nem tudtam eldönteni, hogy mi az, ami teljességgel tudománytalan fikció, és mi az, ami ha csak elméletileg is, de létezhet.

#fikció #tudomány #Andy Weir #Hail Mary-küldetés
2021. okt. 1. 17:06
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
58%

Ha még érdekel és tudsz angolul, itt egy elemzés a könyv tudományos oldaláról, illetve a benne található hibákról.

[link]


Azt mondjuk meg kell jegyezni, hogy a sci-fi könyvek nagy általánosságban csak bizonyos tudományos elemeket használnak fel, és jópárat elferdítenek, vagy azért, hogy a történet könnyebben érthető legyen, vagy azért, mert az író pillanatnyi érdeke a történetvezetés miatt épp úgy kívánja.

2021. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp elolvasom!
2021. dec. 1. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!