Létezett-e valaha ilyen állat?
A földi élet sok millió éves történetében nagyon sok érdekes állat létezett, vagy létezik még ma is.
Sok állat használta, használja védekezésre, vagy támadásra a farkát, pl dinoszauruszok, skorpiók, más fajoknak a fejükön volt a lándzsa, mint pl a kardhalnak narválnak.
Vannak állatok, amelyeknek a testén vannak a lándzsái, ilyen pl a tarajos sül, ami a módosított tüskéit képes távolsági fegyverként használni, sőt képes célzott lövéseket leadni több méteres távolságból is a támadójára.
Vannak állatok, amelyeknek a teste a lándzsa, Ázsiában öt olyan kígyófajt is ismernek, amely a fákról képes lándzsaként repülni, helyváltoztatás, vagy támadó szándékkal.
Az Amazonasban élnek a vámpírhalak, amelyek amolyan vízi lánzsák...
Élősködő halfaj, nagyon érzékenyen ki tudják szagolni a nitrogént a vízben, az ott élők sokkal jobban félnek tőle, mint a piranháktól, ugyanis képesek a vizelletsugárban beúszni a húgycsőbe, ahonnan, csak műtéti úton távolíthatók el, a fejükön lévő horgas kampókkal ugyanis bele kapaszkodnak a testbe, nem lehet egyszerűen csak kihúzni onnan. Paraziták, minden átalakítás nélkül horrorisztikus lények lehetnek.
#1 köszönöm szépen a választ!
Nem tudom, láttad-e a filme(ke)t? Ott a lény meglendítette a hegyes végű farkát és ezzel (is) ölt. A kérdés arra vonatkozik, ilyen létezett-e?
A skorpió tulajdonképpen jó példa, de ott nem a szúrás a fő lényeg, hanem a méreg bejuttatása a szervezetbe.
A legtöbb ötletre igaz, ha az logikailag hihető, akkor arra a természetben is van, vagy volt példa.
Persze, nem úgy, mint azt a horrorfilmekben előadják, de az evolúció során a természet sok mindent megalkotott.
Ilyen szempontból van jelentősége, hogy kicsik a skorpiók?
És, ha felnagyítanák a méretüket?
500 millió évvel ezelőtt éltek a tengerekben 2 méternél is nagyobb tengeri skorpiók (rovarok, de nem igazi skorpiók), amelyek fossziliái arról árulkodnak, hogy hegyes, lándzsa szerű farkuk volt, bár arról nincs hiteles adat, hogy azt használták-e támadásra, vagy védekezésre.
Ez is egy ma élő lándzsás lényről szól:
https://www.youtube.com/watch?v=7TcPjMLJjlI
Szerintem ezeknél a méret nem lényeges egy fantasy, vagy horror film szempontjából, csak az, hogy a lény, hogy is működik, működne.
Egy hangya is leget félelmetes lény, ha méretarányos (lásd: Drágám a kölykök összementek).
"A skorpió tulajdonképpen jó példa, de ott nem a szúrás a fő lényeg, hanem a méreg bejuttatása a szervezetbe."
Számodra nem, mert te túl nagy vagy, és egyébként sem tartozol a skorpiók étlapjának menü részlegébe. A skorpió simán ledöfi az áldozatát, amit meg akar enni, és az sok esetben méreg nélkül is belehalna a döfésbe vagy döfésekbe. A skorpiónak alapvetően nem azért van szüksége a méregre, hogy öljön vele, hanem azért, mert külső emésztésű állat, vagyis a méreg, amit az áldozatába fecskendez, előemészti számára az áldozatának belső részeit, amit ezután tud elfogyasztani a skorpió.
Tüskés ráják között van ilyen pl.
Kihalt már ugyan, de a Stegosaurusnak is tüskés farka volt.
Meg az ankylosaurus is ilyesmi, bár annak bunkós farka volt, szóval nem szúrt vele.
A krokodilvadász halála [link]
"Az operatőr megörökítette Steve Irwin halálát. A szalagról kiderül, hogy a természetbúvárnak még volt elég ereje ahhoz, hogy kitépje a rája tüskéjét. Magyar szakértők szerint a méreganyag önmagában még nem halálos, de egy harminc centiméteres tüske már az."
(...)
A dinoszauruszok farka fegyverként is funkcionálhatott, de nem szúrófegyver volt, hanem zúzó fegyver.
A hatalas termetű dinók már a méretükből adódóan is rendesen oda tudtak csapni a kisebb termetű ragadozóknak, mint pl a raptorok voltak.
A raptorokat viszont a korszak intelligensebb lényei közé sorolják a tudósok, azért támadtak meg náluknál sokkal nagyobb méretű állatokat, mert falkában vadászva némi stratégiát alkalmazva vadászhattak a kutatások szerint.
Nem mellesleg a raptorok lábán az egyik karom módosult fegyverré, amivel képes volt szúrni, és vágni, így inkább volt az szablya, nem lándzsa, de veszélyes fegyver volt, amit használtak is.
Léteztek dinoszauruszok, amelyek testét csontlemez páncélok védték, a farkukon szintén csontból képződött kinövés... a tüskés buzogányt is a természet alkotta meg hamarabb, nem az ember.
Lándzsa a méhek fullánkja is, ha hozzájuk hasonló méretű rovarok ellen használják, leszúrják azt, a méreg anyag persze hatékonyabbá teszi.
Az emberek is kentek mérgeket a fegyverekre, de sokszor halálos lehetett a sérülésbe jutott baktériumok okozta fertőzés is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!