Nem lehet hogy az egyiptomi piramisok naptár ként is funkcionáltak?
Marhára nem praktikus ilyen célra.
Amúgy miért lenne jó egy ilyen jelző, ha nincs semmi infó arra, mit jelez?
És semmi nyoma a piramisokban, illetve az azzal egykorú meglévő feljegyzésekben, hieroglifákban, hogy lett volna bármi ismert esemény, amit jelezne.
"És semmi nyoma a piramisokban, illetve az azzal egykorú meglévő feljegyzésekben, hieroglifákban, hogy lett volna bármi ismert esemény, amit jelezne."
Így van, illetve ennek fordítottjaként bizonyos eseményeket tett ismertté, mégpedig a fáraók uralkodását és halálát sírhelyként.
Ezen kívül használhatóak égtájak, vagy bizonyos naptári események, mint pl. nap-éj egyenlöség jelzésére az elhelyezkedésük, tájolásuk alapján, de az általad kérdezett történelmi események elöre jelzésére nem.
Vallási építmény volt, ez volt a szerepe és az, hogy csillagászatilag is tájolták ezen nem változtat. Csak mert a témában mindent szeretnek összekeverni. :) Valamint a naptár maga alapvetően is megint más, a naptár a napok nyilvántartására van, napok, hetek, hónapok, évszakok, napéjegyenlőségek, napfordulók.
Naptárra szüksége volt az embereknek úgy általában és voltak egyéb naptárak is, mint Egyiptomban és a rómaiaknak is volt külön mezőgazdasági naptáruk külön. Ez azért volt, mert az egyszeri embereknek a mezőgazdasági napkövetésere volt elsősorban szüksége, illetve általánosan. De ahhoz elég a Nap vagy a Hold követése, más nem kell hozzá. Aztán voltak egyéb csillagászati és vallási megfigyelésekkel kapcsolatos rendszerek, ott bolygókkal és csillagokkal is foglalkoztak. A kettő kapcsolatos, de nem azonosak.
Ez még napjainkban is megvan, mert így praktikus, és az embereknek általában elég a napok és hetek nyilvántartása. Meg ünnepnapok és pár dologra használják. És ma is külön van a csillagászat, az asztrológusok megint mást használnak, mert ott is bolygókkal számolnak. Ma sem kell a legteljesebb csillagászat az embereknek és ez vélhetően és a leletek szerint is így volt.
Szóval csak, hogy ne keveredjen minden, összefügg, de más a csillagászat, a naptár, és még vannak területek.
Szóval naptárat valamilyen formában már a piramisok előtt is használtak, sőt nem is kevéssel előtte. Most úgy tűnik, hogy a legrégebbi Nap-Hold naptár az i.e. 8000-ből került elő, amit a mezolitikumban építettek, egy Warren Field nevű skóciai helyen. A Hold fázisait lehetett vele követni, ami általában már hasznos, mert a holdfázisok nagyjából hónapokra oszlanak és a félholdak meg heteket mutatnak. Alap naptárnak már biztosan jó ennyi is.
Cikk - érdemes elolvasni és van video is:
World’s Oldest Calendar Found in Scotland
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!