Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1. Ha a+b=0 ("+" itt az...

Prokopf kérdése:

1. Ha a+b=0 ("+" itt az összeadás jele, "a" és "b" pedig tetszőleges számok, és/vagy műveletek "eredményei") igaz, abból következik -e az, hogy 0=a+b? 2. Ha a×b=c ("×" szorzás jele), és pl."a"=0, kell -e a továbbiakban vizsgálnom "b"-t és "c"-t?

Figyelt kérdés

Miután mindenki kellőképpen kiröhögte magát, kéretik újragondolni és válaszolni az arra érdemeseknek!

2. kérdésemben valójában arra szeretnék választ kapni, hogy tekinthető -e az algebrai megközelítés egy egyenletrendszer megoldásakor egy "kvázi" elöl- vagy hátultesztelő program megfelelőjeként. Szerintem nem lesz az.

Az 1. kérdéshez kapcsolódik a következő (3.). Még gyermekkoromban (jó régen) olvastam egy fizikatankönyvben, hogy eletronokat ütköztettek fénysebességhez közeli sebességgel, így két elektronból 4 db, a fénysebesség kb.tizedével mozgó pion (=antiproton) keletkezett.

3. Ha a fizikában a mozgási energia ütközés következtében (sebességcsökkenés) más típusú energiává illetve tömegnövekedéssé alakul, feltételezhetem -e, hogy bármennyi energiát közlök egy adott testtel sebessége növelése céljából, ez egy bizonyos meghatározott sebesség elérése után már nem mozgási energiává alakul, hanem tömegét növeli?

Milyen gyakorlati kísérleteket ismertek, ami nem sebességcsökkenésen alapult, hanem annak növelésével mutatta ki a tömegnövekedést, illetve ennek hol lehetne utána nézni?

Minden vélemény érdekel.



2021. szept. 2. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Orbán Viktorra fogok szavazni 2022-ben!
2021. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Ha a + b = 0, akkor 0 = a + b (az csak egy bevet szokás, hogy az ismeretleneket a baloldalon tartjuk)


ha a x b = c és a = 0, akkor már tudjuk, hogy a c = 0, a b meg bármi lehet c E R halmazon igaz.


Fizikát meg már elfelejtettem, így arra más válaszolhat.

2021. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
úgy emlékszem, hogy a sebesség növekedésével nö a tömeg is, ezért nem érheti el a nyugalmi tömeggel rendelkezö dolog a fénysebességet, mivel ehhez a mai képletek szerint végtelen mennyiségü energiát kellene vele közölni a gyorsításához, ami ebben a formában értelmezhetetlen.
2021. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!