Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a tudósok bebizonyítanák,...

Ha a tudósok bebizonyítanák, hogy van Túlvilág, onnantól fogva a természettudomány venné át a téma tanulmányozását?

Figyelt kérdés
2021. aug. 14. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"mert nincs rá egzakt tudományos bizonyíték"

Pontosabban még módszer sincs arra, hogy bizonyítékot szerezzünk.

A gömbvillám is igen ritka dolog, nagyon sokáig nem volt rá bizonyíték - de módszer az mindig is volt a kereséshez. Kerestek is.

Találtak is.

Ma már a gömbvillám elfogadott tudományos tétel.


Hallottál már a Nagy Közös Imáról?

Az egy tudományos kísérlet volt.

Sajnos egy együttműködő isten is kellett volna hozzá. Az meg - az ígéretek ellenére - NEM volt.

2021. aug. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Nem is kellene előzetesen bebizonyítani a túlvilág létezését, elég lenne, ha felfedeznének néhány arra utaló jelenséget, a tudomány máris vizsgálná, hogy vagy bebizonyítsa, vagy megcáfolja a létezését (és ha bebizonyítaná, akkor tovább vizsgálná, hogy milyen). Voltak már hasonlók (pl. lélek=21g, közös ima ereje, stb.), meg is cáfolták. A történelem tudománya (benne a régészettel) folyamatosan kutatja Mózes, Jézus, Mohamed, stb. korát IS, többek között.

De nem "venné át" a téma tanulmányozását, attól, hogy a tudomány is vizsgálná, még lehetne nem tudományos alapon is viszonyulni hozzá, foglalkozni vele.

2021. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonyítható lenen isten léte, akkor jó eséllyel kiderülne az is milyen valójában, a homályos vallásos dogmákkal ellentétben-az emberek meg (m,ár a nem vakhívők akik tojnak a minimális realitásra is) meg ennek az eredménynek a mibenlététől függően reagálnak. Mert nem lenne mindegy hogy isten a jóságos szülő, vagy isten a gazda aki saját hasznára tartja az embereket, mint mi a disznót-csirkét... Mondjuk már eleve érdekes az isten, aki annyira egoista hogy azért teremt embert, hogy imádja őt.
2021. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Krande válasza:
100%
Ha valamelyik tudományág (talán biofizika, biokémia) rendelkezne megfelelő módszerrel, akkor ezekkel a módszerekkel végeznének kutatásokat és lennének eredményeik. Ezekből az eredményekből lennének elméletek, amiket aztán a további kutatások vagy kifejtenek, vagy cáfolnak. Az valószínű, hogy új tudományággá nőne, és az is, hogy az eredmények hatással lennének mindarra, ami ma a túlvilággal foglalkozik (a vallásoktól kezdve a szomszéd asztaltáncoltatóig mindenkinek lennének saját értelmezései.)
2021. aug. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A tudományok már olyan messzemenően leírják a Világunk működését, hogy teljességgel nevetségessé teszik a történelmi vallások által felkínált koncepciókat, világképeket. Közvetve tehát már bizonyítást nyert hogy nincs "Isten", "Túlvilág", stb..
2021. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát... erősen "közvetve".

Mert attól még, hogy hülyeség az egész, még valami létezhet. A hülyeséget nem tiltják a természeti törvények.

2021. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #16-os, teljesen egyetértek! Elég csak a gyakorikérdéseket olvasni, melynek fórumai a természeti törvényekkel tökéletes összhangban funkcionálnak!
2021. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#16-os válaszához még annyit, hogy éppen ez a vallások meglétének a tudományos alapja:

"A hülyeséget nem tiltják a természeti törvények."

- nem pedig mindenféle istenek, túlvilágok, stb. létezése!

2021. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
ha bebizonyítanák, a papok támadnák őket ha kiderülne hogy a dogmáik hülyeségek: egyből mindenféle sátánfattyának lennének kikiáltva a tudósok, a vakbuzgó hívek meg el is hinnék...
2021. okt. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

A tiltás a természetben sokféle. Egyes esetekben azonos a lehetetlennel, más esetekben azonos a kellemetlen következményekkel. A hülyeség az embernél lehetséges és meg is van, ám a legtöbb esetben következményei a gyengébb életminőség. A delikvens ezt nem feltétlenül érzi annak, de objektív módszerekkel bizonyítható.

És nem keverném a lehetségest a bekövetkezettel.

A bibliai személyek körülményeit vizsgálja a (történet)tudomány, de nem a biblia mivoltuk miatt, hanem mert ismert, hogy a bibliát emberek írták, mégpedig korábbi létező események alapján. Legfeljebb az események pontatlanul lehetnek leírva. Ezt azonban nagyon nme keverném a túlvilág esetleges létezésével, amire azért nincs bizonyíték, mert nem következik semmiféle jelenségből, hogy érdemes lenne vizsgálni. Az viszont jelenleg következik, hogy nem érdemes.


Ismét egy vaskos bizonyíték arra, miért nem érdemes feltételezésekkel foglalkozni ezen a szinten. Szükséges és elégséges feltétele a vég nélküli és parttalan vitáknak, sőt, fikázásnak bármi új ismeret nélkül.

2021. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!