Miért gondolták a 19. század végén, hogy az elektron és proton egy "test" és nem pedig csak az elektromos tér nyelői, illetve forrásai?
@41: Úgy legyen :)
Amúgy némileg sokat mondó, hogy kedves "nem létezik anyag" fórumtársunk egy pillanat alatt lekopott, amint a fizika szakos egyetemi életre kezdett terelődni a szó. Vajon miért? :D
Én élvezek vitatkozni az ilyen emberekkel. Mint azzal is aki szerint nem létezik elektron, meg egyéb ilyen szépségeket mond.
Csak azt nem értem, hogy miért gondolják emberek, hogy ők ismeretterjesztő írások alapján jobban értenének egy témához, mint valaki, aki azt tanuja. Meg a másik kedvencem, amikor azt hiszik, hogy biztos az összes tudós csak összeesküdött valaki ellen, és nem akarják, hogy kiderüljön valami titkos igazság. Jó kis konteók.
De a fizikát jó beszélgetni, mert objektív. Azaz vagy igaza van valakinek, vagy nincs.
@44:
"miért gondolják emberek, hogy ők ismeretterjesztő írások alapján jobban értenének egy témához, mint valaki, aki azt tanuja"
Általában, akik normális ismeretterjesztő irodalmat olvasnak, azok nem nagyon gondolnak ilyeneket. Leginkább ezoterikus "ismeretterjesztő" (hopp, elnézést, ismeretrohasztó) irodalmat fogyasztó emberek sajátossága ez.
Mondjuk volt itt egy tag még évekkel ezelőtt, aki vagy 400 oldalon keresztül vitatkozott a relativitáselméletről mindenkivel - még dgy is beszállt a végén a vitába, de természetesen őt is hülyének tartotta a témához. Na ez az ember a magyar wikipédiáról szedte össze a tudását. Szóval ilyen is van néha azért :)
Na meg is van:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Kötelező olvasmány mindenkinek :D És rosszul emlékeztem, "csak" 254 hozzászólás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!