Miért gondolták a 19. század végén, hogy az elektron és proton egy "test" és nem pedig csak az elektromos tér nyelői, illetve forrásai?
10 Nem érted. Az amit te anyagnak gondolsz valójában mi? Atomok. Az atomok mik? 99% üresség és 1% proton,elektron,neutron és azok mik? Végső soron rezgés. A huremléletről azt mondani, hogy komplett hülyeség nem vall természettudományos gondolkodásra. Nagyon sok egymástól független jelenség a hurelmélet felé mutat
De nem kell még hurelmélet sem. Olvas el az Aspect kísérletet. Világosan megmutatja, hogy atomok, molekulák is hullámok csupán amíg meg nem figyeled. Ez a világ amit mi anyagnak gondolunk nem létezik. Az érzékszerveink tökéletlensége miatt van
ANALÓGIA: Nézd meg a monitorod. Stabil képet látsz. Miközben egymás után eltűnő állóképes sorozata, de az érzékszerveid nem észlelik ezt. A te érzékszerveid teremtik azt az illuziót, hogy minden tömör,stabil,anyagi miközben ez egyáltalán nem így van. Az illúzió csak a fejedben van
1.
Nem mondom, hogy a húrelmélet hülyeség, egyszerűen csak egy elmélet ami nincs bebizonyítva még. A húrelmélet jósol sok dolgot, amiket még nem sikerült megtalálnunk, ami picit abba az irányba tolja el, hogy nem igaz. De persze nem tanultam még erről, szóval nagyon nagy részletességbe nem tudok menni.
2.
No a kvantummechanikáról már annál többet tudok veled beszélni. Az, hogy minden hullám amíg meg nem figyeljük, az hülyeség. Azt mondjuk, hogy az anyagnak kettős a természete. A kvantummechanika a világot valószínűségi amplitúdókkal írja le, és azt mondja, hogy nem lehetünk biztosak abban, hogy egy részecske hol van, emiatt csak a tér minden pontjában meg tudjuk mondani, hogy mekkora valószínűséggel van ott. De attól még az a részecse létezik, nem csak egy hullám.
3.
Ha nem tetszik neked, hogy az atomokban van üres tér, akkor nézz meg egy neutroncsillagot, ott valószínűleg tömör atommagok alkotják az egészet.
4.
Ha bebizonyítanák a húrelméletet, akkor sem lenne igaz, hogy nem létezne anyag. Oké, akkor a legkisebb szinten a részecskék húrokból álnának, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy van ott egy kötélkarika, ami rezeg. És attól még, hogy az elemi részecskéket le tudjuk írni húrokként, attól még ők léteznek, és az anyagot alkotják.
"No a kvantummechanikáról már annál többet tudok veled beszélni. "
Arról sem tudsz mert nem érted.
"Az, hogy minden hullám amíg meg nem figyeljük, az hülyeség."
Pedig ez így van. Hogy is van a Koppenhágai értelmezés? Hallottál róla?
" Azt mondjuk, hogy az anyagnak kettős a természete."
Így van. Kettős. Abból az egyik anyag szerűség a részecske a másik a hullám az anyagtalan információ. Az "anyag" alatt azt az absztrakciót képzelték ahogyan régen gondolták. Mára ez megdőlt. Az elemi részecskék is képesek anyagtalan hullámként viselkedni és a szuperhúr elmélet szerint végülis rezgések csupán
". A kvantummechanika a világot valószínűségi amplitúdókkal írja le, és azt mondja, hogy nem lehetünk biztosak abban, hogy egy részecske hol van, emiatt csak a tér minden pontjában meg tudjuk mondani, hogy mekkora valószínűséggel van ott."
Nem igaz. Ez is csak egy ismeretterjesztő szöveg. Ameddig nem figyeljük meg addig anyagtalan hullám. Minden lehetséges állapotban van egyszerre, amint megfigyeljük összeugrik egy állapotba és részecske lesz belőle. Lásd pl az elektront az atomban. Nem sugároz, nem kering mindenhol van mint egy felhő. Amikor egy külső részecske jön, akkor összeugrik és maga is részecske lesz
"Ha nem tetszik neked, hogy az atomokban van üres tér, akkor nézz meg egy neutroncsillagot, ott valószínűleg tömör atommagok alkotják az egészet."
Attól még az anyagi világunk ugyanúgy 99%-ban üres. A neutroncsillagokban is ürességek vannak. A neutronokban is hatalmas ürességek vannak ugyanúgy. Egy rezgő hur csupán magha a neutron is
"Ha bebizonyítanák a húrelméletet, akkor sem lenne igaz, hogy nem létezne anyag. Oké, akkor a legkisebb szinten a részecskék húrokból álnának, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy van ott egy kötélkarika, ami rezeg."
A húrelmélet szerint virtuális hurok vannak. Nem anyagi. Így kell pedig elképzelni. Az anyag végsősoron rezgésekből áll. A mindenség csupán információ. Sajnálom ha ezt nem érted
Nehéz eldönteni, hogy elolvastál pár (valódi) ismeretterjesztő írást, de emellett full ezós vagy és így a saját ezós nyelvedre fordítottad le azokat, vagy eleve ezós, elferdített írásokat olvastál a témáról.
Mindenesetre az továbbra is érdekelne, hogy ha nem létezik anyag, akkor hogyan tudja a szellemi létező megelőzni az anyagot? A szellemi létező annyira menő, hogy nem létező dolgokat is meg tud előzni? Vagy ez így pontosan hogyan jön össze?
#13 azért megnézném kettőnk közül ki tanult kvantummechanikát.
Az a baj ezzel az oldallal, hogy sok ember olvas ismeretterjesztő dolgokat, teljesen félreértelmezik azt, de emiatt azt gondolják, hogy teljesen képben vannak a fizikával.
Létezik anyag.
Az okozhat gondot egyeseknek a fejében, hogy ez nem tömör gömbökből áll, hanem leginkább erőterekből.
Tehát hiába tűnik "üresnek" - azért akármit nem tudsz áttolni rajta.
Ami pedig úgy tűnik, hogy átmegy, az leginkább a hullámtermészet miatt tud átmenni.
15 Értelek. Ha már elfogytak az észérvek, akkor jön az hogy neked nagyobb a péniszed. Tudsz esetleg egy két számítást is megcsinálni és vissza tudod mondani a bemagoltakat, de érteni NEM ÉRTED!
Jó ez a mentalitás. Csak így tivább!😄
14 Te sem érted akkor, pedig tiszta az egész.
"hogyan tudja a szellemi létező megelőzni az anyagot? "
Sokat tudnék erről egy másik kérdésben írni, de ezzel nem akarok offolni. Sem személyeskedéssel. Már maga hogy ezt a kérdést is feltetted megmutatja hogy valami nincsen rendben a logikágban
"Az okozhat gondot egyeseknek a fejében, hogy ez nem tömör gömbökből áll, hanem leginkább erőterekből."
Az erőtér az nem anyag. Te sem sokat értesz a fizikából sajnálom. Olvasd el mi az elektromágneses tér. Az nem anyag!!
Jó, akkor mondhatom, hogy az, hogy anyagtalan hullám, annak nincs értelme. Attól még, hogy hullámként viselkedik, attól még ugyanúgy van tömege és impulzusa is.
Amikor megfigyeled, akkor nem hirtelen megjelenik az anyag, hanem a mért operátor adott sajátvektorába beugrik.
Az, hogy az atomok 99%-ban légüres terek, attól még az ami belőlük áll, azt anyagnak nevezzük.
Atommagnak kimérték, hogy körülbelül állandó sűrűsége van, tehát erre mérés is van, hogy nem légüres.
Húrelméletet nem tanultam még, és szerintem nem is fogok. De azt még mindig nem úgy kell elképzelni, hogy húrok rezegnek. A fizika lényege a modellezés. A húrelmélet azt mondja, hogy planck nagyságrendű húrokkal lehet modellezni a pontszerű elemi részecskéket. Amiatt virtuálisok ezek a húrok, mert ez egy modell, és nem valami ténylegesen rezeg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!