Vajon ha nem részvényesek döntenének a gyógyszerfejlesztésekről hanem a közérdek akkor már több betegségre lenne gyógymód?
1
Nem értem indok nélkül miért mondanak itt ítéletet.
1. nem a részvényesek döntenek a gyógyszerfejlesztésekről.
2. ha igaz lenne, akkor már meglenne az a gyógymód, mivel a szocialista és kommunista országokban a gyógyszercégek állami tulajdonban voltak - ergo nem voltak részvényeseik.
3. ez szerintem is egy orbitális hülyeség. Van elég betegség, nem szorulnak rá a gyógyszercégek, hogy ők tartsák betegen az embereket, betegednek azok maguktól is.
A pénz többsége nem a komoly betegségben szenvedőktől jön, hanem vény nélkül kapható cuccokból, pl. vitaminok, lázcsillapítók, enyhe nyugtatók, stb. Ezeket az emberek veszik, mint a cukrot.
Már abból megélnének, hogy minden ember stresszes, önpusztító életet él.
Nem kell hozzá az, hogy valakit pl. rákban hagyjanak szenvedni.
Azért nincs rá gyógymód, mert még nem találtak rá. A ráknak is több fajtája van, ezért nem lehet alkalmazni egy univerzális gyógyszert rá. Ezek időigényes kutatások és aki eljut addig, hogy ilyesmin dolgozzon, pl. egy gyógyszerész, azt nem fogják érdekelni a részvények, mert nem üzletember, hanem egy tudós, akinek a gyógymód megtalálása az elhivatottsága.
6
Kutatásokat sem lehet pénz nélkül finanszírozni.
Most például a herpesz gyógymódját kutatja a Fred Hutchinson kutatóközpont, és a betegeknek kell adományozniuk, hogy meglegyen a pénz a következő állatkísérletekre. És akkor hol vannak még a klinikai tesztelések emberekkel?
A részvényeseknek ilyesmi nem túl kecsegtető, a herpesz gyógyszerek óriási profitabilitást biztosítanak.
"Kutatásokat sem lehet pénz nélkül finanszírozni."
Ennek mi köze a kérdésedhez?
Ha a tőzsdén Richter részvényeket veszel, akkor részvényes leszel, de nem fogják megkérdezni, hogy szerinted a Richter milyen gyógyszereket kutasson. Több gyógyszercégnél dolgoztam már, jelenleg is gyógyszergyártónál dolgozok, így némileg rálátok a folyamatokra.
Van egy vállalati stratégia amit a cég vezetői dolgoznak ki, amiben meghatározzák, hogy milyen gyógyszereket forgalmazzanak: pl szív-érrendszeri, nőgyógyászati stb. Van olyan cég ami csak originális készítményekkel foglalkozik, van ami generikus gyógyszerekkel. Generikusat kifejleszteni olcsóbb, így a kevésbé pénzes cégek, nem nagyon foglalkoznak originális gyógyszerekkel, mert ott könnyen kiderülhet, hogy több év munkája felesleges volt, mert nem működik a cucc.
A cégben olyan gyógyszert fognak tudni kutatni, amire megvan a technikai és tudásbeli alap. Ha egy kukató csoport eddig csak dilibogyókat fejlesztett, nem fog hirtelen átállni herpesz gyógyszer kutatásra.
8
Hiába, a vállalatvezetőket pedig a részvényesek nevezik ki a részvényesek gyűlésén, így végérvényben az ő akaratuk érvényesül, a jóváhagyásuk nélkül stratégia sincs.
"vállalatvezetőket pedig a részvényesek nevezik ki a részvényesek gyűlésén"
Igen. A vállalatvezetőkről döntenek, nem a hatóanyagról! A vállalatvezető jelölteket pedig nem az alapján választják, hogy melyik milyen kutatást ígér be. Nagyon nem érted te a világ működését!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!