Az állításom az, hogy ha be tud menni a réseken és tegyük fel van lehetősége megfordulni a járat végén (hogy ne vakon kelljen kitolatnia), akkor onnan ki is tud menni.
Tudományos szempontból érdekel, hogy ez igaz-e? Vagy pedig létezik olyan helyzet, amikor bemenni be lehet egy résen, de kimenni rajta már nem? És ha létezik, akkor mitől függ, hogy kifelé is átjárható-e?
Biztos, hogy létezik olyan, hogy bemenni betudsz, kijönni pedig nem, mivel a barlangok járatai beomolhatnak. Ha pedig elzáródik a járat (vagy csak szűkebb lesz a hely), nem tudsz átjutni.
2021. máj. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
2/16 anonim válasza:
Most képzelj el egy olyan bejáratot, alagutat, amelynek mindkét falán befelé álló recék, tüskék, élek, bordák, ilyesmik vannak. Befelé könyedén mégy, mert átcsusszansz a bordákon, éleken, de kifelé már nagyon bajosan tudsz csak jönni, mert az az élek fomyamatosan beléd akadnak, vágnak, szúrnak, beleakadnak a ruhádba, mindenedbe.
2021. máj. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 anonim válasza:
Be lehet szorulni, nagyon is.
2021. máj. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
4/16 anonim válasza:
Nem.
2021. máj. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 anonim válasza:
Na ez van amikor valakinek kimarad a Micimackó...
2021. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 anonim válasza:
Az emberi test alakja elég összetett módon változtatható, de szinte biztos, hogy van olyan -nevezzük barlangnak- amin az egyik irányból át tud haladni, a másikból pedig nem. Amikor csak egy sík körvonallal határolt résen kell átmenni, akkor igaz lehet az állításod, de egy térbeli járatnál már nem. És ez csak a morfológiai szempont, ha még hozzá vesszük az egyéb körülményeket is (például gravitáció; egy közel függőleges szűk kürtőben kell mozognod) akkor nygaon is életszerű lehet a beszorulás.
2021. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 anonim válasza:
Vannak olyan élve fogó rágcsáló csapdák, melyek olyan elven működnek hogy az állat könnyen be megy a lyukon, kijönni ugyanazon a lyukon a kialakítása miatt már nem tud...
2021. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 anonim válasza:
már ha csak egy sima szabályos csövet nézünk, az lehet olyan szűk, hogy csak egy irányban tud benne menni az ember egy bizonyos teszhelyzetben.
pl a lábjjhegyével tudja tolni magát, de tolatni nem tud.
és itt se szintkülönbség vagyegyenetlenség sincs, ami a barlangokra jellemző.
de egy függőleges tölcsérszerű járatba is könnyű beleszorulni, hogy még segítséggel se lehet kikecmeregni.
2021. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
Olyan is előfordulhat, hogy befelé ereszkedni kell, és a saját súlya segíti, de visszafelé nincs hol megtámaszkodni, és nem tud ugyanakkora erőt kifejteni, mint befelé.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!