Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mocsarat létrehozni mestersége...

Mocsarat létrehozni mesterségesen hogyan lehet? (Nem annyira vizes, sokkal inkább nagyrészt sáros, kis részben vizes mocsarat. Hol növényekkel, hol nem.) Tudom, legelőször kell egy betonacél vagy fólia kád/mélyedés hogy a víz ne tudjon elfolyni.Lent!

Figyelt kérdés

Nyilván nem óriási kiterjedésű részre gondolok, kisebb vasbeton, vagy (olcsóbb?) fólia mélyedésre/kádra. 10 x 10, vagy 20 x 10, a kérdés tekintetében teljesen mindegy.


Ilyen helyen (feltételezem HA háborítatlan nyugalom is társul hozzá (elkerítve) valahol a természetben a mocsaras/lápos részt létrehozva) ki tud alakulni valamilyen állatvilág?


Ha igen, milyen flóra és fauna szokott kialakulni idővel ezen területeken, vagy a közelében?


Eredményezhet valami pozitívumot az állatvilágra nézve a szokásos erdős/mezős részekhez képest egy ilyen terület létrehozása?



2021. ápr. 9. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A mocsarak tavakból lesznek tudtommal. Tehát készítesz egy kisebb tavat, és hagyod elmocsarasodni.
2021. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
10x10 méteren nem tudsz semmi érdemlegeset művelni. Az adott területnek megfelelő vizes talajt szerető/tűrő növények fognak rajta kinőni, aztán annyi.
2021. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ásol egy nagy gödröt talajvízig.

Én csináltam. Hangulatos volt.

2021. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első:


"Tudom, legelőször kell egy betonacél vagy fólia kád/mélyedés hogy a víz ne tudjon elfolyni."


A víz (az alacsony 10 x 10-es, netalán 20 x 10-es betonkádban, vagy fóliatóban) már megvan. Feltételezem illene bizonyos (2/3-ad, 3/4-ed, vagy még nagyobb) részét földel "beborítani" (vagy máshogy lápossá tenni, ezt majd mások megmondják - remélem).


Második:


Mekkora lenne a minimum terület (szerinted), ami a fenti kérdésben említett/körülírt (inkább sáros, enyhén vizes) tó/kád mocsarasításához kellene? Illetve ahhoz, hogy bizonyos állatok, például madárfajoknak, kedvezzen?

2021. ápr. 9. 17:55
 5/7 A kérdező kommentje:

"...talajvízig."


Erre nem is gondoltam. :) Azt feltételeztem, hogy mindenképpen kelleni fog egy betonacél kád, vagy tófólia, ami nem engedi elfolyni a vizet. :) A tiéd is egy újabb megoldás.

2021. ápr. 9. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beton... nem jön fel a talajvíz...
2021. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hazánkban a folyamszabályozásokig rengeteg hely volt lápos, mocsaras. Lényegében azok is ilyen helynek számítanak,ahol rendszeresen megáll a belvíz, agyagos a talaj, ott könnyebb ilyen szándékot megvalósítani valamivel, mert az erdő, mező, láp, mocsár környezeti életvilágnak kell egy megfelelő terület, csak a határvidéknek is több száz méter kellene.

Ettől függetlenül azért ki lehet alakítani kisebb területen is, akárcsak egy terráriumban, de rendszeresen gondoskodnod kell a fenntartásáról, megjegyzem a szúnyogok paradicsoma lesz, mert azok egy fél hordó esővízben is felettébb el tudnak szaporodni, elátkoznak majd a környéken, talán még meg is büntetnek.

2021. ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!