Elég sok tényezőtől függ. Tervező tudja megmondani.
2020. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom néhány (értsd: minél kevesebb) vasbeton oszlop ezt (a plusz szint és a tető cipelését) nem tudja kiváltani? Ebben az esetben elég lenne csupán kitöltésnek egy réteg 38-as tégla. Valamilyen szakember brigád csak meg tudná ezt a kevés oszlopot csinálni...
Már ha elég lenne egy ilyen megoldás egyáltalán... :)
2020. dec. 15. 20:27
3/9 anonim válasza:
Erre a szerkezetre már kiviteli tervet (dokumentációt) kell készíteni, mert a támaszköz meghaladja az 5,4m (10-13m-t írtál a kérdésben). Ld. 191/2009 korm. rendelet. Aki azt elkészíti a számításokat is el kell, hogy végezze.
2020. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Bocs és még a 155/2016. Korm. rendelet is ide tartozik.
2020. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
De ha a számítások megvannak, ilyen lehet? Vagy ez nem az igaz, kell a teljes fal, néhány kevés oszlop helyett?
"Gondolom néhány (értsd: minél kevesebb) vasbeton oszlop ezt (a plusz szint és a tető cipelését) nem tudja kiváltani? Ebben az esetben elég lenne csupán kitöltésnek egy réteg 38-as tégla.
Valamilyen szakember brigád (a számítások után) csak meg tudná ezt a kevés oszlopot csinálni..."
2020. dec. 15. 22:57
6/9 anonim válasza:
Lehet, hogy nem voltam elég világos akkor bocs. Az egész szerkezetet, falastul, födémestűl erre feljogosított tartószerkezeti tervezőnek meg kell terveznie. Ő meghatározza, hogy milyen falszerekezet, esetleg milyen erősítésekkel (pl. vasbeton pillér) fogja elbírni az egész épület súlyát. Ezt itt így most neked senki nem fogja kiszámolni. Általában ha nem extrém az épület a ma kapható vázkerámiák egy átlagos kb. 2 szintes családi házat még "általában" elbírnak VB pillérek nélkül is. Ez a fesztáv amit itt leírtál már nem az átlagos eset, ezt végig kell méreteznie egy szakembernek. Pl. azt sem tudjuk, hogy mi kerül a födémmezőkre. Mert itt már a födémmezők várható terhelését is figyelembe kell venni. MEg még egy rakás más paramétert. Ezért kell feljogosított tervező.
2020. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban kimerítő volt! De én most arra keresem a választ, hogy ha kell egy kevés vasbeton pillér is, azt egy hozzáértő csapat fel tudja gyorsan építeni? (Hogy aztán mehessen a csak vázkerámia-kitöltés közéjük?)
A kihívásuk után megvannak vele viszonylag hamar, hogy aztán kezdődhessen a viszonylag pepecselős tégla-falazás? (Majd a többi lassúbb munkafolyamat?)
2020. dec. 15. 23:34
8/9 anonim válasza:
"egy hozzáértő csapat fel tudja gyorsan építeni?"
Persze, amint felmutattad hozzá az építési engedélyt.
2020. dec. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Döntsük el, hogy most vázkerámia falazat? Vagy VB pillérek tartják az épületet és közé kerül a vázkerámia falazat? De ez továbbra is a hatályos joszagályok szerint kiviteli tervezést igénylő szerkezet a nagy fesztáv. miatt. Ezt a jogosult tervező kiszámolja megmondja. És mit jelent "viszonylag hamar"? Van mindenne egy technológiai ideje. Ez függ a kialakítástól és a tervektől is. Minden kérdésedre a tervező a helyszín ismeretében választ tud adni. Néhány hét alatt egy ilyen tartószerkezet megépíthető (ha az időjárás is úgy akarja, mert pl. esőben nem lehet betonozni, meg falat rakni sem /van aki bevállalja de az eredmény kétséges lesz/).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!