A mindennapi életben melyik a hasznosabb? Ha valaki a fizikában vagy a kémiában jártas és milyen szempontból?
Távolságmérés, súlymérés, szögmérés, gravitáció "kijátszása", sebességek, lendület, kifejtett erö, hömérséklet sok viszonylatban, elektromosság (12 voltos berendezést nem dugsz a 220-ba), fényerö stb.
Kémia kb akkor kerül elö, mikor nézed az allergén összetevöket, benzint vagy dízlelt tankolsz, vagy tudod mit evett az aki az orrod alá fingik.
Én hülye vagyok fizikából, de a fizika gyakrabban előjön. Pl mikor nagy sebességgel akarod bevenni a kanyart, vagy amikor az erőkar hosszabbításával kevesebbet fáradsz stb.
Kémia meg inkább a háztartásban jön elő, amikor sütsz, vagy takarítasz, oda azért jó ha van egy kis tudásod, hogy pl mit miért teszel bele, milyen anyagot mi old, a szappan habzását én pl figyelem, onnan tudom, hogy mikor érdemes vizet cserélni mondjuk.
Az hogy a kémia a fizikára épül hagyjuk, senki nem fog egy kémiai kérdést fizikával leírni, mivel arra ott a kémia tudománya :D hétköznapi életben meg pláne.
Kicsit hanyagolni kéne ezt, hogy a fizika jobb, mint a kémia, mert a fizika leírhatja a kémiát is. Egyik sem jobb, hanem másra való...
8-nak is ajánlom:
Amúgy szerencsére nem azt kérdezted, hogy melyik tárgy tanulása (!) a hasznosabb, mert a fő cél nem a mindennapok megértése, hanem egyfajta gondolkodásmód elsajátítása mindkét tárgy esetén.Amúgy kicsit olyan a kérdés, hogy melyik hasznosabb a mindennapokban: az autó vagy a tv készülék? Kinek melyik, sok mindentől függ.
És megint más, hogy ki melyik tárgyat szereti jobban.
(Mondjuk én a fizikát! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!