Zölden világítónak ábrázolják sok helyen a zombikat főként rajzfilmekben. Volt egy eset otthon. Csirkehúst daraboltunk, a nyesedéket beleraktuk a macska táljába, az nem ette meg és este láttuk mi volt az oka. A hús erőteljesen rothadt, megjelentek a pseudomonasok és láttuk a korom sötétben, hogy a hús szabályosan halványan dereng, rodhadt már akkor, amikor szeltük! Tesco-ban vettük, de úgy se hitték volna el, mert az akkori telefonok nem tudták 2015-ben lefotózni, de szerintem most se tudnák. Nagyon halványan, zöldesen világított és amikor megráztuk kissé "felizzott, megélénkült" a színe. Régen a fényszennyezés előtt láthattak ilyeneket az emberek? Valóság alapja van a fluoreszkáló zombinak?
2021. márc. 16. 12:54
1/6 anonim válasza:
Én is vettem ilyen húst a tuskóban, nálam is világitani kezdett. Én beleraktam egy búrába, azóta az a lámpa a nappaliban.
2021. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 Wadmalac válasza:
Vannak fluoreszkáló baktériumok.
Az amerikai polgárháború alatt volt egy csata, ami után a sebesültek sebei éjjel világítottak, akiken volt fény, annak a nagyja túlélte.
Sokáig legendának tartották, de nemrég kiderült, hogy az adott lápos területen vannak olyan bacik (vagy egysejtű gombafélék? Nem emlékszem), amik képesek erre és a sebesültek nyílt sebein is terjedhettek, közben megakadályozva a súlyosabb sebfertőződéseket, vérmérgezést.
Én még magam nem tapasztaltam ilyet, de a jelenség létezik.
2021. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 A kérdező kommentje:
Apám azt hitte radioaktív! Mire én nemet mondtam, mert a hús rohadt, a macska nem akarta megenni és Tesco-ban vettük. Egyértelmű volt, hogy a pultban rohadt már és csak odahaza este vettük észre. Amúgy megsütve is büdös volt! Én nem ettem belőle, miután láttam, hogy a pseudomonas már megjelent! Hiába főzi/süti meg az ember, akkor is látja, hogy a nyesedék kissé világít! Nagyon undorító volt!
2021. márc. 16. 13:31
4/6 Wadmalac válasza:
"Apám azt hitte radioaktív! "
Egen, mert a rajzfilmekben mindig zölden világít a cucc. A valóságban meg nem.
A durva sugárzó vízben produkál kékes derengést a Cserenkov-sugárzás révén, de a radioaktivitás levegőn soha.
A rajzfilmbeli zöldes fény ötlete a radioaktív foszforeszkáló festékektől eredhet.
2021. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
#4 A kórházzöld fény mint a radioaktivitás szimbóluma valóban a radioaktív foszforeszkáló festékektől ered, de azért azt tegyük hozzá, egy-két erősen radioaktív anyag levegőn is képes világítani a sötétben, például az aktínium (a környező levegőmolekulák gerjesztése révén). Különféle plutóniumvegyületek pedig a saját hőjüktől a felületükön beinduló égés következtében izzanak.
2021. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 Wadmalac válasza:
"egy-két erősen radioaktív anyag levegőn is képes világítani a sötétben, például az aktínium"
Igaz, van pár "extrém kivétel". Ott mondjuk a Cserenkov-sugárzáshoz hasonló kék fényt adnak az ionizált oxigénmolekulák.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!