Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan származik az energia?

Honnan származik az energia?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam itt a gyik-en egy kérdést: "miért mozognak gyorsan a részecskék hő hatására" A válasz az volt, hogy maga a mozgás a hő, ez eddig világos. De ez azt a kérdést vonja maga után, hogy honnan származik az energia, ami mozgatja a részecskéket?
2010. aug. 17. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd ha nem érted meg hogy energia mindíg volt mindíg lesz és mindíg ugyanannyi lesz energia nem keletkezik és nem tűnik el csak átalakul, vándorol, akkor senki nem fogja tudni megmagyarázni. Ha azt emberek elhiszik hogy egy valami egy intéssel létrehozott valamit a semmiből akkor nem értem az anyag és energiamegmaradást miért nem lehet elfogadni?
2010. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mint amott is írtam az energia az anyag alapvető tulajdonsága. Nincs nincs tömeg energia nélkül, ahogy energia sem tömeg nélkül. Sőt Einstein óta tudjuk, hogy a kettő egyenértékű, ha növekszik az energiája azzal nökekszik a tömege is és viszont. Számszerűen E=mc^2.
2010. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Noh, pont most olvastam, ha azt tekintjük, hogy az anyag pozitív energia, a gravitáció pedig negatív, akkor gyakorlatilag 0 az egyenlege a világegyetemnek. Tehát innen van az energia: tulajdonképpen nincs :)
2010. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem :)
2010. aug. 18. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!