Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki lehet tenyészteni, olyan...

Ki lehet tenyészteni, olyan vírust is ami kiírthassa az emberiséget?

Figyelt kérdés

Szlávik azt mondta, hogy az ebola habár nagyon erős 99% elhalálozású, de nem tud elterjedni, mert amikor már látszanak a tünetek, akkor már mindenki kerüli az embert. Elmondta a professzor, hogy amelyik vírus láttatlanban terjed, amikor még lappang az cserébe nem képes kárt tenni annyira a emberi szervezetbe. Ilyen a kovid. De a ló másik oldala az ebola teljesen megöli az embert, ha már elkapta, viszont nem tud terjedni, mert amikor már egyértelmű jelek vannak, akkor már karanténba lehet zárni


Vajon ki lehet olyan vírut is tenyészteni, ami képes lenne az emberiséget, úgy hogy közben lappangva azaz látatlanba terjed? Lehetne ilyet csinálni?



2021. febr. 19. 10:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
37%
Jézus!
2021. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
32%
Az emberiség nem képes és nem is lesz képes soha kifejleszteni semmiféle vírust sem.
2021. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
27%
Ez a víruskifeljesztősdi olyan, mint egy Nostradamus jóslat! Hülyeség!
2021. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
78%
Keresem, keresem, de nem találom a linket. A hetekben olvastam valahol hogy egy virológus géntechnológiával létrehozta a madárinfluenza emberről-emberre terjedő variánsát, ami apokaliptikus globális pusztításra lenne képes ha kiszabadulna. Nagy volt a felháborodás a tudós társadalomban miatta, a lehető legetikátlanabb dolognak tartották, mindenki elítélte a tettét. A fószer azzal védekezett, hogy szerinte a természetben előbb-utóbb úgyis kialakulna ez a variáns, de mivel elébe ment a dolognak, előre el lehet kezdeni a vakcinakutatást. A vírustenyésztést különben jól mondja a kérdező, bár nem abban a kontextusban ahogy a valóságban létezik. Pl a kínai vakcinához is tenyésztik a covid vírust bioreaktorokban, a vektorvakcinákhoz is a vektor-vírust, jellemzően valami humán sejttenyészeten, a VeRo zöldmajom vesesejt-tenyészeten, vagy amivel az asztrát-dzsonzont meggyanúsították, hogy egy emberi abortátum sejttenyészetén. Azt a technológiát, hogy egy vírust "halálosabbá" tegyenek labor körülmények közt, már réges-rég kidolgozták, mivel a nagyhatalmak vírus és vakcinakutatási célra fenntartott speciális laborjaik gyakorlatilag a tiltott biológiai fegyverkísérleteik fedett helyszínei. Létezik egy olyan technológia a tenyésztésnél, a sorozatos továbbítás technológiája, amikor is az adott kevésbé fertőző vírus az újbóli és újbóli tenyésztések sorozatán keresztül a mutációk révén egyre jobban adoptálódik az adott sejttenyészethez. Most a vírus éppen ezt játssza el a való életben az emberi populációban, a természetes mutációk révén, egyre jobban alkalmazkodik az emberhez, az egyre fertőzőbb variánsok kiszorítják a korábbiakat. Innentől már tiszta matematika a járvány terjedése, a halálossága meg csakis a szerencsén múlik. Ha kialakul egy szuperfertőző variáns, az a mennyiség legyőzi a minőséget elv szerint dominánssá fog válni. A terjedés szempontjából a covidnál irreleváns hogy mennyire halálos, ugyanis jelen körülmények közt a halál jellemzően az aktív fertőzési szakaszon jóval túl következik be. Vagyis ha szerencsénk van,akkor létrejöhet egy eddiginél sokkal gyorsabban terjedő variáns ami szinte náthává szelídül, és senki nem is fog pár év múlva foglalkozni vele, vagy ha megszívjuk,akkor akár egy sokkal halálosabb variáns is felütheti a fejét. A laborban annyiban más a helyzet, hogy ezt a válogatást nem a természetre bízzák, hanem célirányosan a fertözőbb-halálosabb verziót is kitenyészthetik.
2021. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
34%
Nem.
2021. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%

A teljes emberiséget kórokozókkal nem lehet kiírtani. Képtelenség.

Maradnának mindenképp túlélők, vagy azért, mert immunisak, vagy azért, mert elszigetelnék magukat.

A civilizációt persze komolyan megroppanthatná, lokálisan akár meg is szüntethetné egy jó időre egy megfelelő vírus.

2021. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
34%
Biztosan nem.
2021. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
A múltban voltak sokkal hatékonyabb kórokozók is. Emlékszel-e a fekete halálra? Vagy a himlőre? Nem, nem a bárányhimlőre, hanem a fekete himlőre. Erősen fertőző, majdnem egyenlő a halállal. A túlélők egész életükben hordozták a nyomait. Szerencsére nem fertőzött a lappangási időszakban. Biológiai fegyverként a nagyhatalmaknak van belőle készletük.
2021. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a covid 40-50% mortalitással bírna, akkor már rég megállítottuk volna a járványt, és a vírusnak már nyoma se lenne a fejlett világban. Ismerjük a terjedését, lappangási időket, betegség lefolyását, a virion szabad térbeni "túlélésének" idejét, mindent. Ebben a szituban olyan szigorúak lettek volna a járványügyi szabályok, a statáriumot is beleértve, hogy pár hónap alatt teljesen elfojtottuk volna a járványt. A fekete halál a középkorban sok helyen 90% halálozással bírt, de ahol nem a rossz szellemeknek meg a mocsári lidércgőznek tudták be a betegséget, szigorú karanténozással szinte nulla volt a megbetegedési arány. Abban az időben ha valaki karantént sértett, ami 40 nap volt, általában egy városon kívüli szigeten, azonnal halállal lakolt.
2021. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Az nem világos, ha létezne egy olyan vírus ami 99% mortalitással bír, akkor azt felismernénk a tünetekből, így meg lehetne akadályozni a terjedését. Elkerülnék az emberek


prof.Szlávik azt mondta, hogy amelyik vírus könnyen terjed az gyengén fertőz és fordítva. A covid lappangva terjed, viszont gyenge tüneteket, esetlefolyást okoz. Az ebola 98% elhalálozású, de könnyű felismerni


Viszont ha létezne egy 99%-os elhalálozású vírus, akkor könnyen megismernénk a tünetek és elkerülnénk így viszont nem pusztithassa ki az emberiséget.

2021. máj. 11. 09:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!