Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mágnes honnan veszi az energiát?

Mágnes honnan veszi az energiát?

Figyelt kérdés

Lehet óriási ostobaságot kérdezek de megfogalmazódott bennem pár kérdés a mágnessel kapcsolatban amit szeretném ha a nálam sokkal okosabbak elmagyaráznának. Miért hibás a felvetésem: (biztos hibás csak nem tudom miért és hol:

Tehát, van egy állandó mágnesem aminek a mágneses mezejébe teszek egy vasdarabot. Ezt a vasdarabot magához vonzza a mágnes (ezzel leküzdve a légellenállást/ surlódást vagy bármi más akadályozó tényezőt) akkor ugye a mágnesem munkát végzett. (Azzal tisztában vagyok, hogy a mágneses mező az egy konzervatív mező) tehát ugyan akkor energiát kéne befektetnem ha ezt a vasdarabot az eredeti helyére tenném vissza.

De mi van akkor ha ezt nem teszem és folyamatosan vasdarabokat teszek a mezőbe amin újra és újra munkát végez a mágneses mező .

Akkor a mágneses mezőnek a munkavégző képessége végtelen- (tisztában vagyok vele hogy nem) csak a miértjét nem tudom.



2021. febr. 17. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Ha egy bolygó mellé leteszel valamit, az is magához vonzza és akár végtelen dolgot is letehetsz.
2021. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Mert a magneses ero a tavolsaggal negyzetesen csokken. Ha jol korberaktad vadarabokkal a magnest, akkor hamar eljutsz arra a pontra, hogy a tobbi vasat mar olyan kicsit vonzza, hogy a surlodast, legellenallast mar nem tudja legyozni.
2021. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Jobb válasz nem mondható rá, minthogy a tulajdonságából fakad, mint ahogyan a bolygók esetén is csak a tömeg határozza meg a tömegvonzás mértékét.
2021. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mágnesesség néhányanyag tulajdonsága, és a másik anyagra való kölcsönhatása a két anyag mágneses tulajdonságaitól függ csak. Az ilyen anyagok mágneses teret hoznak létre maguk körül. A mozgás tehát ezen erő hatására következik be. Ez az erő az anyag tulajdonsága, tehát nem befolyásolja az, hogy korábban mennyi munkát végzett.

A munkavégző képesség egy másik dolog, egyes anyagokba energiavihető munka árán, ezek ezt a befektetett munkát tudják visszaadni, ezért nevezzük ezt munkavégző képességnek. Ez nem az anyag tulajdonsága, hanem állapota. Például egy jó nagy kődarab munkavégző képessége nulla. Ha azonban megfelelő munkával felviszed a 10. emeletre, akkor jó nagy helyzeti energiára tesz szert, ezt tudja visszaadni, mikor kiejted az ablakon.

2021. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

A mágnesességet okozó tulajdonság természetesen jár az anyagban energiatartalommal is, mert más fokú atomi rendezettséget jelent. Ezért is kell energia a mágnesezésre.


De sajnos ezt az energiát nem tudod felhasználni, meg nem is igazán érné meg "kiszedni", mert nem nagy.


A mágnes erőkifejtő képességét inkább gondolatban hasonlítsd egy rugóhoz.

Annyi energiát tud leadni, amennyit beviszel az összenyomással, kinyújtással (mínusz a hatásfok-veszteség).

Ha a mágnes x munkával odavonz valamit, azt x (3 veszteség) munkával kell tőle elhúzni.


Maga a mágneses tulajdonság nem tárol értékelhető mennyiségű energiát.

2021. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!