Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Newton II. törvénye alapján,...

Newton II. törvénye alapján, ha szupergyorsak lennénk, akkor szupererősek is?

Figyelt kérdés

F = m*a

Vagy Ha megnő az "a" értéke, akkor az "m"-nek csökkennie kell?


2021. jan. 25. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez azt jelenti, hogy ha jobban akarunk gyorsítani egy testet, akkor szupererősnek kell lennünk hozzá, vagyis még gyúrnunk kell rá.

A másik ugyanaz: Vagy erősebben kell tolnunk, vagy kisebb súlyt választani ugyanahhoz az erőhöz.

2021. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem. A gyorsasággal egy idő után csak a tömeged nőne, tehát szupernehéz lehetnél, de szupererős nem.

Ezért van az hogy az űrhajók se fogják elérni soha a fénysebességet: végtelen nagyra nőne a tömegük, és végtelen erős hajtóművekre lenne szükség a további gyorsításhoz = fizikai képtelenség.

2021. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2, Vigyázat, ez Newton, nem Einstein. :)
2021. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Az "a" a gyorsulás, az "m" pedig a tömeg. Semminek sem "kell" csökkennie. Egyébként az "F = m*a" csak egy speciális eset, amikor a tömeg állandó, de az erő képletes fogalma F = dI/dt = dm*dv/dt (szóval ez is egy derivált/differenciálhányados) (ahol: d: "delta":változás, I: lendület, v:sebesség,m:tömeg,t:idő).

Nagy erőhöz tehát az kell, hogy rövid idő alatt nagy lendületváltozás történjen. Tehát igen, a szupergyorsasághoz szupererő társul, csak nem tudja az ember sokáig "élvezni", mert belepusztul.

2021. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:
Ha Barry Allen, Pietro Maximoff, vagy akármelyik speedster tényleg szupersebességgel akar mozogni, igen, szupererősnek is kell, hogy legyen. A lábaiknak folyamatosan gyorsulni kell, fel-le irányváltások, olyan gyorsulási értékekkel, amik, ahogy nagyon jól látod, Newton II miatt iszonyat erőt igényelnének. A karok (meg igazából bármilyen testrész irányváltással járó) mozgatása dettó ugyanez.
2021. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Jó, hát Einstein, nem Newton :D attól még igaz!

Az emberi test nem tudom hány G gyorsulást bír ki, a vadászpilóták szorítóruhában talán 12 G-t, de ebbe nem vagyok biztos.

2021. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legmagasabb túlélt becsapódás kb. 220g-s volt.
2021. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább megfordítanám. Minél gyorsabb kívánsz lenni, ezen törvényalapján annál erősebbnek is kell lenned. Ez azonban embernél még kevés, mert ezzel az erővel a tested egyes részeinek kell tudniuk gyorsulni, aminek hatására az ellenhatás okán más testrészeidre nagy erő nehezedne, és ha azok nem bírnák, tönkre mennének (törik, szakad, zúzódik, megáll stb.).

Más szóval, a gyorsasághoz nemcsak szupererősnek, de egyenletesen minden testrészednek azonosan szupermasszívnak is kell lennie. Mert a hatás egy ponton keletkezik (mondjuk a talpaddal elrugaszkodsz), de végül a teljes testednek kell gyorsulni a fejed búbjáig. És ha mondjuk a nyakad gyenge, a fejed bizony elveszted (lemarad).

2021. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!