Mi van akkor ha semmi sem valós? Minden csupán illúzió? Fel tudod ezt fogni?
Sokmindent olvastam mostanában. Rengeteg tudományos dolgot a szimulációról illetve arról, hogy az univerzum egy hologram. Sok mindent fejtegetnek erről tudósok. Én magam még továbbmentem is ezen. Olvastam keleti filozófiát. Végül saját magam folytattam tovább ezek az úton az elmélkedést. Kilyukadtam valami olyasmiben, amiről írtak a régmultban és a tudósok a minden tudást vízionálták. Vagyis a válasz a kérdésre, hogy mik vagyunk egyszerű is és mégsem fogható fel. Hogy mi is az?
Lehetséges, hogy minden csupán illúzió. A világok, az univerzumunk, az anyag benne. Mi magunk, ami ezt leszimulálja minden minden csupán illúzió. Semmi sem valóságos. Nincsen valóságos dolog semmi a létezésben a mindenségben. Fel tudod ezt fogni? Lehet hogy megtaláltam a végső igazságot?
A filozófia nem arról szól, hogy valamit megpróbálunk elképzelni, hanem arról, hogy azokat a kérdéseket, amelyekre ma (a filozófiai fejtegetés idején) nincs válasz, megpróbáljuk rendszerbe illeszteni.
A teljességre törekvés jegyében elképzelhető több kiindulópont, majd a filozófus ebből levezeti az ismert világ ismert törvényeit. Sőt azt átláthatóbb rendszerbe is állítja. Olyan kiindulópont, amelyből nincs a teljes ismert világ levezetve, nem filozófia, mindössze fantáziálás.
Továbbá nem érdemes idehozni a vallást sem. A vallás és az idealista filozófia alapvetően különböznek egymástól. Az isten és a szellem(iség) két abszolút különböző fogalom.
Hát, feltaláltad a spanyolviaszt.
Legalább 20 alkalommal KIMERÍTŐEN megbeszéltük már ezt a kérdést.
Esetleg nincs kedved visszanézni?
Ja, nincs.
Na, akkor a lényege: ez teljesen mindegy. Nekünk itt és most kell boldogulni.
Köszönöm a válaszokat, de szerintem "kicsit" félreértettetek és/vagy nem vagytok tisztában a létezés fogalmával. Ha mi mondjuk szimulációban élünk, amit a tudósok egyre inkább mondanak, akkor mi ugyan nem vagyunk valósak, de azok a számítógépen amiken ezek a programok futnak igen. Így habár mi nem is vagyunk valósak, de a fent vázolt esetben létezik objektív valóság
Én azonban azt kérdezem, hogy mi van akkor....most figyelj! Ha semmi a világon sem valós?
Mi van ha nem figyeli senki azokat a számítógépeket amin a világ fut? A kvantumfizika szerint, akkor ha nem figyeled nincs is ott. Mi van ha már csak a propgram fut és a valóságot átvette a programtól a mi megfigyeléseink? Csak megfigyelő létezik, úgy alakul a világ ahogyan megfigyeljük, amilyen kérdéseket teszünk fel a valóságról olyanná válik. Ha elhisszük, hogy létezik a Jóisten, akkor valóra válik, mert így gondolunk rá.
Vigyázz! Jól gondold át, mert lehet hogy így van ahogyan leírtam
"Ha mi mondjuk szimulációban élünk, amit a tudósok egyre inkább mondanak"
Ez simán csak nem igaz.
"Mi van ha nem figyeli senki azokat a számítógépeket amin a világ fut?"
Semmi sem változik ettől.
"A kvantumfizika szerint, akkor ha nem figyeled nincs is ott."
Ez egy alapvető félreértés a részedről, és NEM IGAZ.
"amilyen kérdéseket teszünk fel a valóságról olyanná válik"
Szerintem ilyen módon nem lehet a valóságot alakítani, de ha neked így tetszik, csak rajta.
DE NE A TUDOMÁNYOKBAN!
Ez ezotéria.
"Ha elhisszük, hogy létezik a Jóisten, akkor valóra válik, mert így gondolunk rá."
A fejedben létezni fog, az tuti.
Novellában és filmben is láttam olyat, amire gondolsz... elég horrorisztikus lenne. Az embereknek sokkal könnyebben van rémálmuk, mint jó elképzelésük.
"Ha semmi a világon sem valós?"
Tehát aminket futtató számítógépek is csak illúzió.
Ez egy sehova sem vezető mi van, ha.
főleg, hogy magadnak elelntmondva utána elkezded kifejteni, hogy valójában minimum a szimuláció léte valós, csak az elfajzott és utána megpróbálsz fizikából, ezóból összeollózni rá egy teóriát...
Engedd el. Ez olyan szünidei unatkozós hanyatt fekszek és morfondírozom, de nincs sok értelme.
Egyszerre önigazoló és önellentmondásos, az meg filozófiáknál sem működőképes.
" Bocs Wadmalac nem akartalak megbántani"
Dehogy, semmi gáz, én sem csak a "száraz fizikát" szeretem, én is el tudok filózni ilyesmin, de az a helyzet, hogy ez nem igazán tudományos kérdés és tudományos válasza sincs.
És ezer egymásnak totál ellentmondó módon is tovább lehet gondolni egyiknek sincs sem akadálya, sem igazi alapja.
Szórakoztató tud lenni, de ha totál tárgyilagos, tudományosan vizsgálható szempontokból nézem, ott azt kéne mondanom, fingreszelés. :D
De a laposföldben csak hiszel, ha tudományosan alátámasztották, főleg azzal, hogy a tudományos dogmákat el kell vetni:)
Dogmatikus ez az illúzió dolog is. Az a helyzet, hogy a világ nem illúzió formájában, de semmilyen formában nem létezik, minden csak egy gondolat. Valaki fantáziájában létezünk. Aki ha arra gondol, hogy globális felmelegedés, akkor melegszik 0,5 fokot az átlaghőmérséklet, aki ha azt gondolja, hogy 8,2 milliárd, akkor 8,2 milliárd hobbitka lesz a Földön, amimnek magányosságát úgy biztosítja, hogy sokezer fényéves távolságokat iktat be a lakható bolygók közé stb stb.
Vagy ott van az agyaggéppuska, amit ha elsütnek, akkor minden eltűnik körülötte, csak Mészáros Lőrincek, vadászkiállítás, ökumenikus istentiszteletek és 15 millió magyar marad. Hát nem érdekes?
#11:
A filozófia nem arról szól, hogy a még nyitott kérdéseket rendszerbe foglald, hanem arról, hogy valamit megpróbálj elképzelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!