Ha a Föld ugyanolyan sebességgel forog, akkor nyáron mért hosszabbak és télen mért rövidebbek a napok?
Figyelt kérdés
2020. dec. 23. 15:45
1/9 anonim válasza:
Mert a bolygó tengelyferdeségének köszönhetően más a napsugarak beesési szöge nyáron, mint télen.
2/9 anonim válasza:
A forgásnak ugyan semmi köze hozzá, annál inkább a hőtágulásnak.
Nyáron, a nagy melegben hosszabbodnak a napok, télen hidegben meg rövidebbek.
3/9 anonim válasza:
Hogy pontosítsunk, nyáron is, és télen is ugyan olyan hosszúak a napok, ami közel 24 óra, pontosabban egy szoláris középnap hossza csillagidőben mérve 24 óra 3 perc 56,55536 másodperc. Ezt módosíthatják minimálisan (milliomod másodpercek) olyan események mint egy nagy földrengés, szökőár, stb. Ami folyamatosan, és ciklikusan változik, az ezen időintervallumban a nappalok és éjszakák időtartamának hossza. Ez, mint ahogy az első írta, a Föld tengelyferdeségének köszönhető. Ebből a ciklikusságból adódik hogy egy teljes Nap körüli forgás ideje alatt lesz kétszer olyan pozíció, amikor egyforma lesz a nappal és az éjszaka, ezek a tavaszi, és őszi nap-éj egyenlőségek (márc 21., szept 23.), és lesz két minimum-maximum pozíció, amikor vagy a nappal, vagy az éjszaka lesz a legrövidebb. Ezek a napfordulók, dec 21. és jún 21.-én vannak, de a tényleges csillagászati események általában 1-2 nappal elcsúsznak mivel a naptári szökőnapok miatt nem esik teljesen egybe a két időszámítás.
4/9 anonim válasza:
Kedves Kettes, igazan szellemes vagy , a kerdes utan a Te valaszodon szorakoztam a legjobban.
5/9 anonim válasza:
A Föld tengelyferdesége miatt a Nap más utat jár be az égbolton. Az ábrán látszik, hogy nyáron hosszabb ideig van a látóhatár fölött, mint télen.
6/9 TappancsMancs válasza:
Amit 5-ös linkeltképet, abból látod is amit már körbeírtak. Én is a képet tettem volna be. Talán annyit a képhez... látható, hogy a Nap alacsonyabb magasságig megy föl. És a mozgásszöge közben azonos, így sokkalrövidebb ívet jár be és sokkalkevesebb ideigvan az égen. A napkelte és napnyugta pontjai is közelebb kerülnek.
7/9 anonim válasza:
Ezen a képen jól látszik, hogy az északi féltekének télen kisebb részét világítja meg a Nap, nyáron nagyobbat. Emiatt van, hogy az északi féltekén egy adott pont télen kevesebb ideig lesz a napfényes oldalon, nyáron pedig hosszabb ideig.
8/9 anonim válasza:
" forgásnak ugyan semmi köze hozzá, annál inkább a hőtágulásnak. Nyáron, a nagy melegben hosszabbodnak a napok, télen hidegben meg rövidebbek." XD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!