Van köze az elektromágneses hullámoknak az elektromágnességhez?
Azok is létrejönnek, triviális belátni, hiszen a rendszer termel valamennyi hőt, ekkor meg kelted az infravörös fotonokat amik elektromágneses hullámok.
Legkönnyebb elektromágneses hullámokat kelteni, még ha csak össze dörzsölöd a kezed akkor is már keltetkeznek EM hullámok.
Ha egyenáramot vezetsz egy tekercsben, akkor - miután állandósult a helyzet - elvileg már nincsenek elektromágneses hullámok. Elektromágneses tér van, de ez állandó, nem hullámzik. Persze akkor, ha te is állsz mellette. Ha mozogsz, az megint más kérdés.
Ami hő keletkezik, az más miatt van, ott az elektronok állapotot váltanak olyankor.
#2 Pótkérdésre:
Egy tekercsbe vezetett egyenáramra csak egy "löket" jön létre. Viszont váltófeszültség hatására nagyon is létrejönnek elektromágneses hullámok.
Ha a tekercs mellett kondenzátor is van ( a tekercseknek is van egy kis ön-kapacitása) akkor a tekercs, és a kondenzátor rezgőkört képez.
Ha gerjesztő frekvencia megegyezik rezgőkör frekvenciájával, az elektromágneses hullámok kisugárzása nagyon is intenzív lehet.
kösz a válaszokat, még egy utolsó kérdésem lenne. Az elektromágneses sugárzás definíciója "egymásra merőleges oszcilláló elektromos és mágneses tér"
Akkor bizonyos frekvenciájú elektromágneses hullámok hatására a vasreszelék ugyanúgy sorba rendeződne, mint a "klasszikus mágneses tér" esetében?
Bingó! A rádiózás őskorában ezt a jelenséget használták az elektromágneses hullámok kimutatására.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!