A kisméretű hüllők miért nem fagynak meg a leghidegebb nyári éjszakákon?
Figyelt kérdés
Éghajlatunkon a hidegvérűek téli álomba vonulnak, mert a hónapokig tartó hideget értelemszerűen nem bírnák ki.
Csakhogy a klímaváltozás miatt voltak már olyan nyári időszakok, amikor napokig is fennállt a hideg idő. Ilyenkor a (kisméretű) hüllők teste nem veszít el túl sok hőt, hogy elpusztuljanak? Esetleg megfigyelték már, hogy a hüllők hogyan reagálnak minderre?
2020. dec. 2. 20:30
1/3 anonim válasza:
Tudod miert kaptak a hullok a hullo nevet? Mert nincs nekik allando testhomersekletuk. Kb. fagypontig altalaban nincs gond, azt meg nem nagyon erte meg el egyszer sem nyaron az utobbi evtizedekben.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. dec. 5. 14:49
3/3 anonim válasza:
Nincs mit :) Érdekesség, hogy ahogy csökken a környezet hőmérséklete, úgy csökken a saját testhőmérsékletük is. Ha szaladnak, akkor az izmok mozgásával hőt fejlesztenek, tehát a környezetnél magasabb hőmérsékleten is tudják tartani magukat, de azért folyamatosan ők sem tudnak szaladgálni a nap 24 órájában. Szóval többé-kevésbé nagyjából környezeti hőmérsékletűek, ami azzal jár, hogy ha nagyon lehűlnek, akkor a mozgásuk is lelassul, olyannyira, hogy sokszor mintha lassitott felvételen néznéd ahogy mozog :) Ugyanakkor az anyagcseréjük is lelassul, a pulzusuk is, lassabban is emésztenek, kvázi lassabban is öregszenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!