Magyarország éghajlata átalakulóban? Bővebben lenn.
láttam a tv-be hogy 100emberből 100 úgy gondolja hogy a magyarországi éghajlat átalakul. szerintem érdekes kérdés.
nyár van mégis az átlag hőmérséklet 20fok vagy az alatt van. ez elég kevés ahhoz képest hogy 2éve a min hőmérséklet az min. 30 volt.(kb) és mindenki majd meg pusztult...most hideg van.
a TELEK nagyon nagyon hidegek de 2éve nem volt annyira kemény tél....most is nagyon hideg tél lesz.
ha télleg átalakul(minden jel arra mutat) akkor a hideg irányba?? de akkor hol a globális felmelegedés?
vélemények tények minden nagyon érdekel.
Nos érdekes ,érdekes, van benne igazság , de ha belegondolsz nem csak itt M.o-on volt ilyen ez a nyár, szerintem mindenhol vagyis ahogy megnézted a híradóban , Amerikában , sőt máshol is hatalmas esők voltak, sőt hó is volt nem is kevés, nem a megszokott mennyiség . Sőt még olyan helyen is volt hó ahol egyáltalán nem szokott lenni . Úgyhogy ha átalakul az időjárás , az nem csak M.o -ra lesz hatással. szerintem. Nem tudom amúgy ez érdekes tényleg, szerintem ez azért nem zajlik ilyen gyorsan , sőt nem is fog mostanában úgymondd ezekhez viszonyítva hatalmas változás bekövetkezni.
"2éve a min hőmérséklet az min. 30 volt.(kb) és mindenki majd meg pusztult...most hideg van. "
azért nem tudom hogy vagy vele, de én nem fázok :D , meg nem hiszem hogy 2 éve nyáron nem volt olyan nap amikor nem esett volna, vagy minden nap 30 fok lett volna.
Ez teljesen azért nem igaz.
Ha a fiatalkoromat nézem,akkor a jelenlegi időjárás hatalmas változáson ment át. Akkor a hó már Katalin-napkor,de legkésőbb karácsonykor leesett,és február végéig,március elejéig el sem olvadt,és folyamatosan esett.A mostani telek szelídek azokhoz az időkhöz képest.1961-ben pl. József-napkor még derékig érő hó volt. A március-április volt a szeles,csapadékos,de már májusban jó idő volt,és ritkán esett az eső. Nyáron júl-aug-ban nagyon meleg volt.,időnkénti záporokkal,vagy viharokkal. Olyan is volt,amikor egy csepp eső sem esett. Az évszakok elkülönültek egymáéstól,mostanában pedig egybemosódnak.
De ez más országokban is így van.
Pár évtized évmilliókhoz képest elenyésző.. Ebben a pár évtizedben valóban felborult az egyensúly, de hátha kiegyenlítődik hosszútávon.
Az üvegházhatás miatti felmelegedés folytán elolvadnak a sarki jéghegyek, termikus kölcsönhatás révén pedig ezek lehűtik a levegőt. A globális felmelegedés eredménye lesz az újabb jégkorszak.
Frászt nem jelentős, ez baromság... Pont ez a gondunk, hogy - függetlenől attól, hogy mennyi része van benne az embernek- igen gyorsan változik az éghajlat, sok faj nem tud majd alkalmazkodni, az pedig kihalási hullámot indíthat. Márpedig az nem vicces még az embernek se.
Eredeti kérdsére válaszolva, ez a felmérés csalóka. Éghajlat szempotnjából egy emberöltő az egy perc. Jelentéktelen. Plusz ha megfigyeled, oskszor mondják, hogy nem volt ilyen xy éve, tehát már volt.
Szia! Én ebben dolgozok, remélem tudok segíteni.
Globális felmelegedés NINCS. Globális klímaváltozás van. Ez egy elég összetett dolog, alapvetően két összetevője van:
1. nagyobb átlaghőmérséklet, csapadékosabb időjárás, de ez helyileg nagyon különbözhet. De Magyarországon kb. ez várható.
2. időjárási szélsőségek (extrémumok) előfordulásának valószínűsége. Azaz hőmérsékletre: több lesz a nyári hideg, a téli fagyos nap, meg a forró napok száma is. Összességében azért melegszik az átlaghőmérséklet, de mind a hideg, mind a meleg napok száma nő. Csapadékra: összességében több csapadék, de itt is gyakoribbá válnak az időjárási extrémumok (két hónapig szakad, két hónapig semmi.)
A másik: egy nyár az tekinthető egy éghajlati eseménynek, na egy eseményből következtetéseket levonni kissé elhamarkodott :) Mindig vannak olyan események a meteorológiában, amik nem illenek bele a trendbe, mert éppen véletlenül akkor egyszer úgy összejöttek a dolgok (frontok, napkitörések, stb). De nem egyes eseményeket kell nézni önmagukban, mert pont ezért azok önmagában nem jelentenek semmit (mivel véletlenül egy extrém esemény bármikor kialakulhat), hanem a trendeket.
A trendről pedig csak annyit, hogy az elmúlt 150 év legmelegebb évei sorban: 1998, 2003, 2006, 2007, 2009. Nem fura? :)
Ha meg globálisan nézed, máshol nagyon meleg van most is, ld. az aktuális problémák Oroszországban, vagy az USA délnyugati részén. Nálunk, most felejtsük el a nyarat, nagyon enyhe tél volt. Vagy tavaly, biztos emlékszel: januárban elkezdtek bimbózni a növények, olyan meleg volt, utána meg februárban elfagytak. Gondot is okozott ez a mezőgazdaságnak. A csapadékosabbá válásra azt hiszem, nem kell példákat hoznom :)
Ehhez köze van a golf áramlatnak is ugye?? mert attól is függ az időjárás.
plusz ha megnézzük az állatokat. pl.:pókok... augusztus mondhatni eleje van. és már jönnek be a házakba és röpködnek a hálóik. ők megérzik hogy előbb jön a hideg.
és tavaly is nagyon csapadékos rossz nyár volt.
a jégkorszakról nekünk is beszélt a földrajz tanár hogy lehetséges hogy lesz.
"A nyarak melegebbek, bár ez az idei egész csapadékos lett."...nem. nem hiszem hogy melegebbek...2éve rossz. és jövőre is kb ilyen lesz. (nem azért mondom mert jövendő mondom vagyok vagy mi de tudom)
és a nagypapa mesélte hogy amikor ő középkorú volt vagy ifjúkorú akkor annyira hidegek voltak hogy az egész Balaton befagyott azon közlekedtek a szekerekkel stb...
MOST: voltak régebben olyan évek hogy be se fagyott...
ez is a változás jele...(de!!)
de akkor hogy is van??
*pár éve nem fagyott be a Balaton...többször is előfordult
*most! most meg nagyon kemény hideg telek vannak...enyhe nyarakkal...
és a mediterrán? annak az a lényege hogy a tenger télen fűt nyáron hűt. de a golfáramlat megkeverte és nem nagyon fűt amikor kellene és nem nagyon hűt mikor kellene.
Minden összefügg vele, ebben a rendszerben minden összefügg mindennel :) De a Golf-áramlat inkább Amerika K-i meg Európa Ny-i partját befolyásolja. A miénkre nincs nagy hatással.
„nem. nem hiszem hogy melegebbek...”
Ez tény. Ezen nincs értelme vitatkozni, hogy egyre melegebbek az évek. Persze ettől függetlenül mindenki azt hisz, amit akar :)
„*pár éve nem fagyott be a Balaton...többször is előfordult
*most! most meg nagyon kemény hideg telek vannak...enyhe nyarakkal...”
Ahogy írtam fenn, nem egy-egy kiugró eseményből kell következtetést levonni. Amúgy te hol laksz? Mert Magyarországon az idei és a tavalyi tél is nagyon enyhe volt. A mostani nyár az olyan, amilyen, ebben igazad van... de mondom, nem egy-egy esemény számít, hanem a trendek. Véletlenszerűen mindig kialakulhat különösen hideg, vagy meleg, de nem ez a lényeg, hanem az átlaghőmérséklet, csapadékmennyiség, fagyos napok száma, száraz időszakok hossza, száma, stb. Megvannak erre e megfelelő mutatók.
„és a mediterrán? annak az a lényege hogy a tenger télen fűt nyáron hűt. de a golfáramlat megkeverte és nem nagyon fűt amikor kellene és nem nagyon hűt mikor kellene.”
A mediterrán térségnek nem nagyon van köze a Golf-áramlathoz. Szerintem valamivel kevered, a Golf-áramlat az Atlanti-óceánon vonul végig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!