A magas vagy a mély hangok az erőteljesebbek?
Az ilyen jellegű távolról készített koncert felvételek hanganyaga a háttérzajok (közönség) és visszhangok visszaverődések miatt is kb használhatatlan a távolság miatti frekvencia függő hangveszteségeket hangfalak és erősítők torzításait meg sem említve, ugyanúgy mint a mozikban felvett filmeké.
Nem véletlen hogy a hivatalos koncertfelvételek több párhuzamosan működő kamerának a felvételei összevágva és alávágják a koncertfelvétel erősítőnél rögzített (összegzett) hanganyagát.
Tehát a végerősítő és a hangfalak torzításai sincsenek benne.
Amelyek a nézőtéren viszont benne vannak még pluszban a fentieken kívül.
Szóval te otthon annyit tehetsz hogy megpróbálod az ilyen képanyagnak alá vágni a stúdió felvételt. Ami valószínűleg nem lesz szinkronban ezzel a képanyaggal sehogyan sem. (Mert pl a koncerten az énekes belebeszél belekiabál a szám közben is.) Ha a bemozdulásokat fókuszvesztett képi részeket kivágod a felvételből akkor meg tuti rövid lesz a képanyag az eredeti zenéhez képest. ( Ezért veszik hivatalos felvételhez több kamerával is hogy legyen miből összevágni.)
Tehát ennek a felvételnek a sikertelensége nem rajtad vagy a használt készüléken és mikrofonon múlott.
Eleve sikertelenségre volt kárhoztatva.
#11
Értelek. És akkor konkrétan az érdekelne, hogy ezt a - mondjuk úgy - "túlvezérelt membrán recsegő jelenség"-et (úgy értem, hogy annyira hangos és torz a hangfelvétel, hogy már érteni, felismerni se lehet a dalt) pontosan melyik tényező okozza?
Illetőleg ennyire erős hanghatás árthat a felvevő készüléknek?
Köszi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!