Az emberi faj kihalása után melyik állatból fejlődne ki a következő,az emberhez fogható agyi képességekel rendelkező,uralkodó faj?
Tegyük fel hogy sikerül kiírtani magunkat egy kis atomháborúval és/vagy biofegyver vírussal.
Ezek után melyik lenne az az állatfaj amelyikből kifejlődik az, amely az emberhez mérhető inteligenciával és képességekkel rendelkezik és létrehoz egy új civilizációt a régi romjain?
#19
Egészében kicsit sántít amit írsz. Nem azért keressük az ok-okozati összefüggéseket, mert valakinek egyszer csak kényszere lett rá. Ahogy te is felvázoltad sok idö telik el egy-egy állapotban, de ezek ha megnézed egyre rövidebb idöintervallumokat ölelnek fel ahogy egyre magasabb fejlödési szintek következnek.
Az ok-okozati összefüggések megértése attól alakult ki, hogy egyre széleskörübb tevékenységeket folytattunk, ehhez persze a közös nyelv, oktatás, stb. szükséges. Tudományos gondolkodás ennek a megfelelöje. Régen voltak polihisztorok, mert kevés volt a tudásanyag, ma már elméleteket is gyártunk, tehát az eddig megfigyelt dolgokból következtetünk még nem ismert dolgokra, amik késöbb jó eséllyel be is bizonyosodnak.
Ez a fajta hajlam és késztetés magából a tudásból ered.
Az intelligencia addig nem feltétele a sikeres fejlödésnek, amíg nincs konkurencia vagy fenyegetés, egyszóval amíg nem alakul ki verseny.
#21! Ez kicsit olyan, mint a: Melyik volt előbb a tyúk vagy tojás? Csak itt úgy lehetne megfogalmazni hogy: Melyik volt előbb a tudáshoz szükséges ismeret, vagy a tudás megszerzésére való igény? Nyilván ezek egyszerre építették egymást. Valamikor az dobta meg a tudásunkat, hogy kíváncsiságból kutakodtunk és rájöttünk dolgokra, valamikor meg az, hogy felfedeztünk valamit, ami új ismeretek megszerzését tette lehetővé. Nincs jelentősége annak, hogy melyik volt előbb. Mindkettőnek nagy szerepe van a tudás felhalmozásában.
A patkány vs. kutya dolgot pedig azzal egészítenem ki, hogy az ember is egy patkány szerű ősemlősből alakult ki. A kutya mancsai pedig valóban nem adnak valami jó evolúciós alapot emberéhez hasonló finom-motoros készségek elsajátításához. Nem beszélve arról, hogy a szájukkal szoktak megragadni dolgokat. Nem igazán jutna eszükbe a lábaikat erre használni. A kis rágcsálóknak ellenben nagyon is: Gondoljunk csak az aranyosan falatozó mókusokra.
"Félelmetes a hasonlóság... :)"
Közös az eredet, az övé valószínűleg még mindig olyasmi, mint amiből a mienk kialakult.
#23
A kép alapján a patkány a nyerö, máris kukoricapelyhet rágcsál.
Viccet félretéve én is a patkányokat/egereket tartom esélyesebbnek. Nagyon intelligens állatok, képesek úszás közben megjegyezni a víz alatti tárgyakat, amiken pihenni tudnak, a jól ismert labirintusos kísérletekben is jól teljesítenek, a mozgásuk talán a legsokoldalúbb az állatvilágban, nagyon jó ellenállóképességük van betegségek, fertözések ellen, és a túlélöképességük is kimagasló.
Egyetlen dolog szól csak ellene, az, hogy szükségük lenne-e plusz intelligenciára a még sikeresebb túléléshez.
Valószínűleg kéne plusz kényszerítő körülmény, mert ők így, most is marha jól elvannak.
Valami olyan, ami kihalás közelébe viszi őket, ha nem okosodnak.
Mondjuk egy olyan kataklizma, ami az embert kompletten eltünteti, valószínűleg elég lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!